Továbbá lényegesen több odú elhelyezése szükséges a kalitkában, mivel a tojók heves „vérmérsékletüknek” köszönhetően vetélkednek a költőodúkért, és megrongálhatják azokat. A legkedvezőbb, ha a hímet egyéves, a tojót 8 hónapos korában vesszük tenyésztésbe. Gyakorlatilag egész évben képesek szaporodni.
Az egyik oldalfal felső harmadában célszerű a kerek bejáratot elhelyezni.
Az odúk tetejére érdemes a szellőzést biztosító 3 db 5-10 mm átmérőjű furatot készíteni. Alomanyagként fűrészport vagy finom forgácsot lehet használni. A kalitka fenekére pedig érdemes folyami sódert és mésztartalmú vakolattörmeléket szórni, melyeket a madarak előszeretettel rágják, így a csőr szarurétege nem fog túlnőni.
Költés és nevelés
A párzás után 5. vagy 6. napon rakja le a tojó az első tojást és minden 2. nap tojik, esetleg közben újra párzik. Összesen a hullámospapagáj 5-8 db kerek, fehér tojást rak.
A költési idő tojásonként 18 nap. Az „újszülöttek” teljesen kopaszok és szemrésük zárt. Egy hónap elteltével tollasan hagyják el az odút, ekkor még 3-10 napig etetik őket a szülők, aztán önállóan esznek.
A már önállóan táplálkozó fiatalokat válasszuk el a szülőktől és néhány hétig kisebb méretű kalitkában tarsuk őket, hogy táplálékközelben legyenek és mindig lássák a magokat és a vizet! Két hónapos koruk után biztosítsuk számukra a mozgást, repülést! Így egészséges, szép madaraink lesznek.