Az élet azonban nem állhat meg, ezért érdemes utánanézni, hogy mivel oldhatjuk meg mi magunk ezt a helyzetet. Az egyik legfontosabb tényező a stressz oldása illetve kontroll alatt tartása: kerüljük a stresszes helyzeteket, iktassunk be időnként egy-egy gondmentes szabadnapot, sajátítsunk el valamilyen relaxációs technikát, kezdjünk el jógázni vagy meditálni.
A stresszmentes jó közérzet és a vitalitás a harmonikus testérzettel is szorosan összefügg. Ennek fontos eleme a mozgás, amely az egyik leghatásosabb stresszoldó „gyógyszer”. Az alábbi könnyed nyújtógyakorlatok segítségével egyaránt kényeztethetjük testünket és lelkünket és feloldhatjuk a kialakult feszültségeket. A mozgás ugyanis csökkenti a stresszhormon szintet, és serkenti az agyban a szerotonin, azaz a boldogsághormon kiválasztását.
- Álljunk egyenesen, karjainkat zárjuk magunk mellé! Nehezedjünk a talajra és lelegezzünk be, majd emeljük fel karjainkat a mennyezet felé! Ezután engedjük ki a levegőt, és előreengedett kézzel, csípőből hajoljunk előre úgy, hogy közben érintsük meg a talajt! Egy percig maradjunk ebben a testhelyzetben!
- Álljunk széles támadóállásba, testsúlyunkat helyezzük az elöl lévő lábunkra, a hátsó lábunkat nyújtsuk ki, sarkunkat pedig nyomjuk a talaj irányába! Hátunkat eközben tartsuk egyenesen, az elől lévő térdünk pedig ne nyúljon túl a lábhegyünkön! Váltott lábbal végezzük a gyakorlatot!
- Álljunk bal oldalunkkal a falhoz! Forduljunk előre, és bal kezünk ujjait nyújtsuk a föld felé! Emeljük fel a jobb lábunkat magunk mögé, vízszintesig! Fordítsuk balra a felsőtestünket, hogy a bal karunkat a plafon felé nyújthassuk, így a jobb csípőnk a bal csípőnkkel függőleges vonalba kerül. Tegyük jobb tenyerünket vagy ujjainkat a padlóra! Maradjunk így, és lélegezzünk egyenletesen fél percig! Ezután csináljuk meg fordítva is a gyakorlatot!
- Üljünk le a földre olyan széles terpeszben, amennyire csak tudunk, vegyünk mély levegőt és emeljük fel oldalra a karjainkat! Ezután fújjuk ki a levegőt, nyújtsuk előre karjainkat és tegyük le a tenyerünket a földre! Feszítsük vissza lábfejünket úgy, hogy a lábujjaink felfelé mutassanak! Hajoljunk előre a két lábunk közé és próbáljuk homlokunkat minél inkább a föld felé közelíteni! Maradjunk így egy percig!
- Zárjuk össze lábainkat, és üljünk nyújtott ülésben! Jobb térdünket hajlítsuk be, és érintsük talpunkat a combunk belsejéhez! Lélegezzünk be és emeljük fel karunkat! Fújjuk ki a levegőt, majd hajoljunk előre a bal lábunkhoz, homlokunkkal pedig érintsük meg a lábunkat! Maradjuk így fél percig, majd belélegezve üljünk fel, cseréljünk lábat, és végezzük el újra a gyakorlatot!
- Hanyatt fekve helyezzük jobb lábunk talpát a talajra, bal lábunkat pedig nyújtsuk ki egyenesen felfelé! Kezeinkkel fogjuk át alsócombunkat, és gyengéden húzzuk lábunkat a testünkhöz! Lábujjainkat húzzuk az orrunk felé, oly módon, hogy a feszülés lába egész hátsó felén eloszoljon! Ezt követően ismételjük meg a gyakorlatot a másik lábunkkal is!
- A padlón ülve tegyünk a hátunk mögé egy pokrócot, mögé pedig egy párnát! A két térdünket hajlítsuk be, talpainkat érintsük össze és ereszkedjünk lassan hanyattfekvésbe a pokrócra úgy, hogy a fejünk a párnán legyen! Lélegezzünk egyenletesen és pihenjünk így egy percig!
Ha nincs időnk tornázni, vagy éppen a tornagyakorlatok sem segítenek, hasi görcsök esetén kiváló segítséget jelent a Buscopan tabletta, amely gyorsan és célzottan szünteti meg a gyomor- és bélrendszeri, vese-, epe- és menstruációs görcsöket, valamint az IBS görcsös tüneteinek enyhítésében is hatékony segítség. Kétféle hatáserősségben elérhető, az új Buscopan Forte az erősebb görcsök esetén nyújt megoldást.
A Buscopan gyorsasága annak köszönhető, hogy közvetlenül az összehúzódott izmokon fejti ki a hatását, ugyanakkor a test többi részének a működését nem befolyásolja.
A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót,
vagy kérdezze meg kezelőorvosát,
gyógyszerészét!
|