1. „Sosem hittem volna, hogy ilyen sokáig házasok leszünk”
Lekicsinylő, megalázó megjegyzés, aminek nincs helye egy jó házasságban. Azt sugallja, hogy a nő nem elég jó a férjének, ha pedig így van, akkor minek marad mellette?
2. „Megváltoztál”
Friss hír: mindenki változik az évek során, fejlődésnek hívják. Egy házasságban mindkét fél fejlődik a maga útján. Ezt a „megváltoztál” dumát akkor veszik elő a férfiak, amikor a nőt akarják okolni a párkapcsolati problémákért. Célravezetőbb, ha egyenesen kommunikálod a gondjaidat a párod felé.
3. „Dehát a Béla felesége megengedi neki, hogy…”
Egy férj nem gyerek, hogy bármit is meg kelljen neki engedni. Az ilyen kijelentések csak arra jók, hogy passzív-agresszívan kicsikarja a feleségből a beleegyezést valami olyanba, amit nem szeretne.
4. „Tudtad, milyen vagyok, amikor összeházasodtunk”
Ezzel tulajdonképpen azt mondja a férfi, hogy nem is akar változtatni, kompromisszumot kötni, és hagyja őt békén mindenki a fejlődéssel.
5. „Nem megyek párterápiára”
A férfiak különösen berzenkednek a párterápiától, mert nehogy már egy idegen mondja meg, hogyan lehetnének jobb férjek. Márpedig az az idegen jó eséllyel észrevesz olyan problémákat a párok között, amiket a kapcsolaton belül szem elől tévesztenek. Nem arról szól a párterápia, hogy a terapeuta sorolja a házaspár hibáit, hanem segítség abban, hogy ne legyen köztetek feszültség.
6. „A családod teljesen bolond”
Lehet, hogy a feleség is azt gondolja, hogy néha őrültek a családtagjai, de a férj kívülállóként jobb, ha nem szidja azokat az embereket, akiktől a feleség származik, mert ezzel őt magát is kritizálja.
7. „Olcsóbb nekem, ha téged tartalak”
Például akkor válaszolja ezt a férj, amikor szóba kerül, hogy takarítónőt szeretne a feleség, hogy segítsen neki a házimunkában. Vagy amikor csak el szeretne menni étterembe néha. Ugye mindenki érzi, mennyire megalázó ez a kijelentés?