A szükséges alapanyagok: 4 cm vastag tetőléc, különböző hosszokra vágva, falazúr, sötét (dió) színben, fehér akrilfesték, faragasztó, textilragasztó, ecset, kenderkötöző, sodrott kötél, olló, mérőszalag (ha magunknak vágnánk a léceket), fűrész (ha magunknak vágnánk a léceket), zsákok (készíthetjük magunk is, hobbiboltban készen is kapható), lézervágott filc számok (beszerezhető hobbiboltban, vagy készíthető szikével is, szabad kézzel), natúr facsillag (festhető), facsipeszek
1. lépés: A méretre vágott léceket lekenjük a diópáccal, majd hagyjuk megszáradni.
2. lépés: A megszáradt, pácolt léceket bekenjük vizes akrilfesték oldattal. Azért vizezzük, hogy ne legyen teljes a fedés, így különleges, rusztikus árnyalatot érhetünk el. Ha túl sokat vittünk fel, vagy a festék túl sűrű volt, akkor nyugodtan visszacsiszolhatjuk. Ezzel a felső réteg lekopik, és újra előtérbe kerül a pácolt felület.
3. lépés: Amíg a festésünk szárad, nekiállhatunk a zsákoknak. Dekorszalagból csíkokat vágunk, majd a zsák aljára textilragasztóval felragasztjuk. A filcbetűkkel is hasonlóképpen járunk el. Praktikus tanács: Érdemes egy könyvvel lesúlyozni minden elkészült darabot, amíg a ragasztó megköt.
4. lépés: A kenderkötözővel körülbelül hatszor körbetekerjük a befestett léceink mindkét végét. Ügyeljünk arra, hogy ez a borítás, a különböző hosszúságú léceken egy egyenesre essen. Ez azért is nagyon fontos, hogy amikor egymás fölé helyezzük őket, azok szépen egymás alá kerülnek, megkönnyítve számunkra a 6. sz. lépést.
5. lépés: Egymás alá kötjük a különböző hosszúságú léceket. Törekedjünk az egyenlő kiosztásra.
6. lépés: Az elkészült alapra felragasztjuk a facsipeszeinket, a gyorsan száradó faragasztóval. Praktikus tanács: A kiosztás megkönnyítéséhez tegyük alá az elkészült zsákjainkat, és rendezzük el azokat. Onnan könnyebben fogjuk látni, hová kell a csipeszeinket ragasztanunk.
7. lépés: Innentől már csak képzeletünk szabhat határt, hogy milyen finomságokkal és ajándékokkal töltjük meg frissen elkészített naptárunkat.