Az együttes története 2007-ben kezdődött. Zenészek és énekesek laza szövetségének indult – mára azonban igazi csapattá, produkcióvá nőtte ki magát. A Budapest Bár zenekart Farkas Róbert (hegedű, gitár) alapította azzal a szándékkal, hogy friss lendületet adjon a kávéházi cigányzenei hagyománynak. Robi a Zeneakadémián ismerkedett meg zenésztársaival: Farkas Mihállyal (cimbalom) és Ökrös Károllyal (harmonika, zongora). A zenekarhoz csatlakozott negyedik tagként Misi öccse, Farkas Richárd is (bőgő). Az alapzenekar összeállt, már csak egy csavar hiányzott belőle. Így született meg az ötlet, hogy meghívjanak néhány kiváló magyar pop és rock énekest, napjaink zenéjének meghatározó személyiségeit. A magyar és cigány művészek együttműködésén alapuló produkció merész ötlete bevált: a Budapest Bár teltházakat vonz a MÜPA Hangversenytermében, az A38 Hajón, vidéki nagyvárosok művelődési házaiban és színháztermeiben, s a nyári fesztiválokon egyaránt. Minőségi, különleges, szórakoztató muzsikája mindenkihez szól, aki szereti a jó zenét.
Az első két Budapest Bár lemezen régi filmslágereket, kuplékat és táncdalokat dolgoztak fel, mívesen hangszerelt cigányzene kíséretében. Az első lemezük Volume 1 címmel 2007-ben jelelt meg, ezt követte a 2009-es Volume 2: Tánc című dupla album. 2010. novemberében jelent meg Zene című, főként instrumentális számokat tartalmazó lemezük, amelyen a zenekar mutatkozott be külföldi vendégművészek közreműködésével. 2011. májusában a negyedik, Volume 4. Hoppá! című lemez készült el, amely ismét új oldalát csillantja fel a zenekarnak. Az albumon szereplő dalok merítése igen szélesre sikeredett: Jávor Pál, Kabos Gyula, Harangozó Teri mellett megjelennek a Hungária, a Beatles, sőt az Európa Kiadó ismert dalai is. Mindegyik lemezük platinalemez lett.
Legújabb kiadványuk pedig a régen várt DVD: a Katona József Színházban vették fel a Budapest Bár: Tánc című koncertszínházi előadásukat.