Ha megszívleled az alábbi tanácsokat, kisebb az esélye, hogy az ünnep bosszúságok és dührohamok sorozatává váljon.
Mi is a gond a piaci, utcai szerzeményekkel? Egyrészt a termékek hamisak, vagy rettenetes minőségűek, melyek nemcsak tönkre mehetnek, de tönkre is mennek. Másrészt terjesztőik sokszor engedély nélkül sátoroznak, és ilyen esetben a később felmerülő problémák kapcsán lehetetlen a vásárló érdekérvényesítése. 24.-e délután köddé válnak, és soha többé nem kerülnek elő.
Amennyiben tartós használatra rendelt terméket, pl.tv-t, számítógépet, bútort szánunk szeretteinknek; a számla mellett a jótállási jegy holléte felől is érdeklődjünk. E nélkül ugyanis nem tudjuk érvényesíteni szavatossági jogainkat. És még mindig hátra van valami: (magyar nyelvű) használati-kezelési útmutató hiányában nehéz lehet megfelelően összeállítani vagy használni a terméket, és ha nem ennek megfelelően jártunk el, jótállási, szavatossági jogainkat hiába erőltetjük.
Ha reklám vagy katalógus alapján vásárolunk, nem árt az óvatosság. Ha ismerőseink közül van, aki rendelkezik hasonló termékkel, érdemes a maga valóságában is szemügyre venni a színes oldalakon mindig szebbnek és jobbnak tűnő árucikket.
Ha pillanatnyi pénzszűke ellenére nagyvonalúan szeretnénk ajándékozni, legegyszerűbb útnak a jó öreg részletvásárlás tűnik. Csak óvatosan! Így juthatunk 154800 forintért egy 99900 forintos termékhez. Érdemes megvizsgálni az apró betűs THM megjelölést, mely a teljes hiteldíj mutató, és ebből látszik, mekkora plussz költség rakódik a vágy tárgyára.
Azon ritka esetben, ha ráérünk alaposan körülnézni, érdemes felmérni, mi, hol mennyibe kerül. Fonto: az akciós terméket vásárolót ugyanazok a jogok illetik meg, mintha teljes áron vásárolt volna. A termékeken érdemes a CE megjelölést vadászni, ami az Európai Közösség biztonsági követelményeinek való megfelelést bizonyítja. Persze már ezt is hamisítják!