Kattints a képekre! |
S még a hosszú – a szakirodalom szerint – gesztenyebarna csík sem dobta fel a pocakomat. Három hónap elteltével ez az apró szépséghiba már egyáltalán nem is foglalkoztatott, ugyanis más gondok is jelentkezni kezdtek…
Azon már túltettem magam, hogy a melleim megnőttek, és hajnalonként úgy nézek ki, mint Pamela Anderson karikatúrája, de az a felismerés, hogy másutt is kezdek hasonlatossá válni a termékenység-szobrocskákhoz, sokként ért. Hosszú vívódás után – minthogy a tejtermelésnek nem tesz kifejezetten jót az erőkifejtés – óvatosan elkezdtem tornázni.
Néhány hónapig a súlyzós gyakorlatoknál is segített, bár szerintem súlyzó még így nem vigyorgott edzés közben. A közösen végzett bicepsz és tricepsz erősítő gyakorlatok azért is hasznosak, mert az emelések közben a baba egyensúlyérzéke is fejlődik, de hosszú távon nálunk kivitelezhetetlennek bizonyultak. Az ok prózai volt: én nem erősödtem olyan gyorsan, mint ahogy Balu gombóc gyarapodott, úgyhogy kénytelen voltam visszatérni a régi, bár sokkal unalmasabb súlyokhoz.
A másik fontos változtatás étrendi jellegű volt. Kezdetben Balázs hasfájós volt, ezért a zöldség- és gyümölcsfélékről szinte teljesen le kellett mondanom, mert a legártatlanabbnak tűnő is pokoli hasfájásokat okozott neki. Így aztán kénytelen-kelletlen, no meg az idő-spórolás jegyében gyorsan rákaptam a könnyen elkészíthető tésztafélékre, és a még gyorsabban megkenhető ünnepi vajas kenyérre. Néhány hónap folyamatos tesztelés után be kellett látnom: ezek az ételek bizony hizlalnak. Az egészben az a legszomorúbb, hogy a diós patkó sem bizonyult diabetikusnak.