• Gondolatban talán tudjuk is, kinek milyen meglepetést szánunk a fa alá, de most már érdemes a tettek mezejére lépni, ideje elszánni magunkat a beszerzésre. Ha ajándékozni öröm, akkor az üzletekben való nézelődés sem lehet olyan borzasztó.
Mindenesetre, ha túl sokat bizonytalankodunk, ha nem merjük megvenni azt, ami tetszik, arra számítva, hogy esetleg találunk még szebb, még praktikusabb ajándékot, megkeserítjük a kétségkívül fárasztó, sokak szerint meg egyenesen idegölő vásárlást.
• Hogy semmi ne maradjon ki, időben találjuk ki, mit fogunk főzni, írjuk össze, ezekhez milyen nyersanyagokra lesz szükségünk, hány vendégre számítunk.
• Apropó vendégek! Ahol nagy a család, tisztázzuk időben, hogyan találkozunk, ki kihez megy vendégségbe. Ebédre, vacsorára, délutáni kávéra?
• Ha adunk rá, hogy az otthonunkat is díszbe öltöztessük, időben fogjunk a takarításhoz, a dekorációk beszerzéséhez. Pótoljuk a karácsonyfadíszeket, ellenőrizzük az égőket, találjuk ki, mit visel a család apraja-nagyja az ünnepnapokon.
• A karácsonyi ünneplésben kétségkívül nagy jelentősége van a hagyományoknak, ám ez nem jelenti azt, hogy minden aprósághoz ragaszkodnunk kell. Teremthetünk is hagyományokat, hiszen kisgyermekekkel nem feltétlenül úgy ünnepelünk, mint egy többgenerációs család, ahol már csaknem felnőttek a gyerekek.
• A készülődés mellett és az ünnepek alatt is maradjon idő a gyerekekre! Szomorú lenne, ha a nagy sütés-főzés, bevásárlás közepette éppen róluk feledkeznénk meg. Ne vállaljuk erőnkön felül magunkra a tennivalókat! Fogadjunk el, sőt kérjünk segítséget. Nincs az a sokfogásos, különleges vacsora, ami megéri, hogy az édesanya a fáradtságtól és az izgalmaktól türelmetlen legyen, amit a kicsik sínylenek meg.
Boldog, békés karácsonyt kívánunk!