A következőkben megpróbálunk segítséget nyújtani abban, hogy milyen játékot válasszunk 2-5 éves korú gyermekünknek.
A kétéves gyermek az ismerős játékokat már tudja jellemezni, azonosítani, és megtalálja azt a tárgyat, amivel korábban játszott. Kétéves korukra sajátítják el a gyerekek a csuklóforgatás készségét, és ez a képessé teszi őket arra, hogy lecsavarjanak dolgokat és kinyissák az ajtót. Ebben a korban tehát a lecsavarható fedéllel ellátott játékok, az egymással összekapcsolható építők, a formaosztályozók (különböző formájú alakok, amelyek csak egyetlen helyre illenek bele a táblán), a formatáblák mind jó lehetőséget kínálnak a fejlődésre és a szórakozásra.
A négyéves gyermek már le tud rajzolni egy kört és két egyenes, egymást derékszögben metsző vonalat is lemásol. Ügyesen végzi a finom mozdulatokat igénylő feladatokat ezért segítsük elő, hogy minél több apró mozgást végezzen. Kapjon pici játékokat, amelyeket rendezgethet, rakjuk össze az egyszerűbb kirakójátékokat együtt.
Egy jól megválasztott játékkal fejleszthetjük a gyerekek stratégiai érzékét, összpontosító képességét, segítségükkel megtanulhatnak tervezni, és előre mérlegelni valamilyen lépésük következményét. Ne feledjük azonban, hogy akkor tanul legtöbbet a gyermek, ha szüleivel együtt játszik. A közös játék az egész családnak nagyszerű kikapcsolódás, anyunak és apunak is jót tesz, ha egy kicsit leülnek játszani, és újra gyerekek lehetnek.