Ha már húsvét, nem maradhat ki a csibe az otthoni kreatívkodásból. Papírguriga kell hozzá, krepp-papír, színes lapok, olló és ragasztó. A legkisebbek ugyan csak segítséggel készíthetik el, a közös ügyeskedés azonban jó családi program. Szemeket hobbiboltokban vásárolhatunk, de papírból is elkészíthetjük őket.
Első ránézésre talán bonyolultnak tűnik a léghajók kivitelezése, ám összességében egyáltalán nem az. Főleg, ha a papírdobozokat gurigákból levágott darabokkal helyettesítjük. Azokon ráadásul könnyebben átfűzhetjük a madzagot is. A műanyag tojások pedig garantálják az ünnepi hangulatot.
A közös nyuszifülkészítés nagy buli. Sablon sem kell hozzá, elég, ha nagyjából méretre igazítjuk. Jó, ha hagyjuk kibontakozni a gyerekeket: kivágás, ragasztás színezés, mind-mind fejlesztik a kézügyességet.
A sablonnal készülő nyuszifüzér a gyerekek kedvence. A kivitelezés egyszerű: körberajzoljuk a sablont, kivágjuk a nyuszit, a füleken apró lyukakat csinálunk, és mehetnek is a szalagra.
A tojásfestéssel nemcsak a hagyományt ápoljuk, hanem segítjük a gyerekek kreatív fejlődését és a kézügyességét is. Hagyjuk őket szabadon alkotni!
Ugyan nem tipikus húsvéti motívum a polip, ám ha valami izgalmas , vicces, kreatív játékra vágyunk, készítsünk a gyerekekkel ilyen lényeket. Papírguriga kell hozzá, lap és ragasztó. Ha nincs kéznél szem és orr, rajzolhatunk mi magunk is. A lényeg, hogy élvezzük a közös alkotást.
A színes zászlók vagány díszek, és feldobják az unalmas tereket. Ha nyuszis motívummal díszítjük őket, azonnal húsvéti hangulatot teremtünk. Mivel könnyen elkészíthető egy-egy füzér, akár a nagyobb gyerekekre is bízhatjuk a kivitelezést.
Ha van otthon néhány műanyag tojás, kedves nyuszikká varázsolhatjuk azokat néhány lépésből. A jellegzetes nyuszifüleket kell csupán megformálunk, utána pedig egy kisebb lyukon a tojásokba illeszteni.