Szervezetünknek egyaránt szüksége van kalciumra és foszforra is. Mindkettőt a napi étkezések során fogyasztjuk el. Ezeket az elemeket szervezetünk képtelen előállítani, beszerzéséről táplálékfelvétellel kell gondoskodni. Érdekes harc dúl azonban a két elem között, hiszen a foszfor igyekszik gátolni a kalcium felszívódását és beépülését. Egészségesnek tehát csak abban az esetben nevezhetjük táplálkozásunkat, ha az egymás ellen dolgozó ásványi anyagokat egyensúlyban tartjuk, különben valamelyik hiánya betegséghez vezet. A megfelelő kalcium-foszfor arány fenntartásával a vastagbélrák megelőzhető, sőt a természetes súlyszabályozási folyamatok is segíthetők.
A nőknél bizonyos életkort követően elsősorban a gyermekszülés és a hormonális változások hatására visszafordíthatatlan folyamat kezdődik, amikor megfelelő pótlás híján a kalcium kiürül a fogazatból és a csontozatból. Tudni kell, hogy az ominózus időszakban a napi 1500 milligramm kalciumpótlással a csontritkulás megelőzhető!
Hazánkban a túlsúly és az elhízás népbetegséggé vált, a felnőtt lakosság csaknem 60%-a elhízott. A tradicionális magyar konyha elsősorban a vörös húsokat helyezi előtérbe, holott szárnyashúsok fogyasztásával csökkenhetne a szervezetbe juttatott energia bevitel. Átlagosan 500 kalóriával többet juttatunk szervezetünkbe a kelleténél, mindez a mozgásszegény életmóddal párosulva számos krónikus betegség forrása lehet. Éppúgy fellépnek a szív- és érrendszeri betegségek, a magas koleszterinszint, vagy a 2-es típusú cukorbetegség, mint a különböző mozgásszervi kórkép. Orvosi szempontból is ajánlott tehát a baromfihúsok fogyasztása.