Természetes párásítók, nemcsak fürdőszobába
Léteznek olyan vízkedvelő növények, amelyek természetes légpárásítóként „működnek”. Különösen jótékony ez, amikor elindul a fűtési szezon és lakás levegője szárazzá válik, de a légkondicionált terekben is ajánlatos tartani. A növények ugyanis a rájuk öntözött víz 97%-át visszajuttatják a levegőbe, így a vizet kedvelő növények remekül párásítanak. Ilyen növények például az a. aráliák, a filodendronok és a bambuszok. Ez utóbbit sokszor a fürdőszoba díszeként tartják számon. A szobában a vízipálma és a csavart szittyó mutat nagyon jól. A vízkedvelő növények tartása egyszerű, egyetlen fontos dolog van: soha ne hagyjuk kiszáradni a földjüket!
Jótékony hálószoba növények
A hálószobába olyan növényeket ajánlunk, mint például a broméliák, vagy a gyönyörű orchideák, amelyek éjszaka „dolgoznak” leginkább. Elnyelik a széndioxidot és oxigéndússá varázsolják a szoba levegőjét, megkönnyítve a pihentető alvást.
A nappali dísze
A vitorlavirág vékony levelű szobanövény, amely gyönyörű hófehér virágokkal kápráztatja el tulajdonosát. Nagy vízigénye van, heti két alkalommal is locsolhatjuk. Ne hagyjuk kiszáradni! Vízigényét a lekókadt levelek gyorsan jelzik. A vitorlavirág nagyon hatékonyan tisztítja a szoba levegőjét.
Mennyit öntözzünk?
A vékony levelű növény több vizet párologtat, így ezeket gyakrabban kell locsolni. A vastagabb levelekkel rendelkező dísznövény kevesebb vizet használ fel, ezért ritkábban kell öntözni őket. Ez utóbbi vonatkozik a törzzsel rendelkező dísznövényekre is.
Kerüld el a túlöntözést!
Jóval több növény pusztul el túlöntözés következtében, mint vízhiánytól. Ne öntözzük túl a növényeket! A vízigényről könnyen meggyőződhetünk: ujjunkat nyomjuk a cserép földjébe. Ha a talaj nedves, kissé iszapos, ne adjunk vizet a növénynek. Ha nyirkos a föld, akkor sem kell még öntözni, csak a vízkedvelő növényeknek adjunk, de ezeknek is alulról. Ha a talajt száraznak érezzük, öntözhetünk. Mindig tartsuk be a növényhez csatolt „használati utasítást”!