1. Együttélés a cukorbetegséggel
Attól függ, kinek, milyen típusú, szintű és mennyire súlyos a cukorbetegsége, e szerint kell megtanulnia együtt élni a betegségével: például számolni a szénhidrátokat az étkezéseknél, rendszeresen mérni a vércukorszintet, szedni a gyógyszereket, beadni az inzulininjekciókat. Aki súlyosan cukorbeteg és nem veszi komolyan betegségét, komoly következményekkel számolhat, mint a veseelégtelenség, szívroham vagy idegkárosodás.
2. A cukorbetegség és a stressz
A stressz semmilyen formában nem gyakorol jó hatást az egészségünkre, így a cukorbetegségre sem. Fontos, hogy kiegyensúlyozott, egészséges életet éljen az, aki cukorbetegséggel küzd, mert a stressz csak romboló hatással van a szervezetre.
3. A cukorbetegség és a mozgás
Mindenféle mozgás hatással van a vércukorszintre. Nem mindegy, hogy egy cukorbeteg milyen sportot választ magának. Mielőtt bármibe belekezdene, mindenképp beszélje meg orvosával.
4. A cukorbetegség és a depresszió
Tudományos kutatások szerint a cukorbetegek hajlamosabbak a depresszióra, úgy érzik, már kevésbé hasznosak a társadalomnak. Ez főleg az 1-es típusú cukorbetegekre jellemző. Fontos, hogy ezt se hagyjuk figyelmem kívül.
Olvass még több cikket a cukorbetegségről itt az NLCafén!
- Új fejlesztésű inzulin könnyíti meg a cukorbetegek életét
- Cukorbeteg vagyok? – jelek, amikre jobb, ha odafigyelsz
- Szex és diabétesz – így hat a nemi életre a cukorbetegség