A bodorrózsa, más néven cisztusz rózsa Görögországból származik, és 1999-ben megkapta az “Európa gyógynövénye” címet. Nem véletlenül: kivonata erős vírusellenes hatással rendelkezik, így kimondottan alkalmas többféle betegség megelőzésére, illetve kezelésére. De nem csak ennyit tud.
Szinte mindenre jó
A bodorrózsa rendkívül sokoldalú növény. “Háromszor annyi polifenol van benne, mint a zöld teában, ezzel pedig természetes módon erősíti az immunrendszert, védi a sejtanyagcserét és stabilizálja a szív- és vérkeringést. Külsőleg alkalmazva lassítja a bőröregedést és gyorsítja a sebgyógyulást – mondta el dr. Garay Zsolt fül-orr-gégész szakorvos. – Eredményesen kezeli a hurutos köhögést, a torokfájást és a mandulagyulladást, természetes ellensége a baktériumoknak, vírusoknak és gombáknak. A gyomor-bélbetegségek, nemi betegségek, köröm- és nyálkahártya-betegségek is jobban megelőzhetővé, valamint könnyebben kezelhetővé válnak általa” – tette hozzá a szakértő.
Bőrproblémák ellen is hatásos
Mivel gyulladásgátló és viszketéscsillapító hatása van, ecsetelőként használva eredményesen kezelhető vele az ekcémás, kiütéses bőr. A bodorrózsa emellett más immunhiányos problémákra, például sömörök kezelésének kiegészítéseként is hatásos lehet.
És ami a legjobb…
Semmilyen ellenjavallat nincs ellene, ezért idős, legyengült emberek és kismamák is fogyaszthatják. A reumás betegeknek szintén a gyulladáscsökkentő hatása miatt ajánlott, de növeli a csontsűrűséget is, és javítja az idegrendszer működését.