Amikor már az edzés elején cserbenhagy az energiád, nem csoda, hogy megijedsz vagy felhúzod magad, hogy mégis miért érzed kínszenvedésnek azokat a mozdulatokat is, amiket egyébként szeretsz. A hirtelen jelentkező lomhaság okai azonban nem egyik percről a másikra alakultak ki: érdemes az életmódodat megvizsgálnod, mert lehet, hogy nem megfelelően táplálkozol, vagy nem pihensz eleget.
1. Kevés alvás, sok stressz
Ha az edzés közepén dőlsz ki, érdemes feltenned magadnak a kérdést, aludtál-e eleget, és nem stresszelted-e túl magad az utóbbi egy-két hétben. Lehet, hogy a kimerültség épp a mozgás hatására jelentkezik.
2. Allergia és asztma
Itt a tavasz, te pedig még sosem voltál lelkesebb, hogy formába hozd magad a nyárra. Akkor miért nem megy az edzés? A tavaszi frissességgel együtt lehet, hogy az allergiád is kiújult. Ennek hatására pedig a sejtek nem jutnak elég oxigénhez, ami megakadályozza, hogy flottul menjen a mozgás. Ha nem tudsz allergiáról, de edzés alatt kapkodod a levegőt, vagy szorít a mellkasod, mindenképp fordulj orvoshoz!
3. Kiszáradás
Ha nem iszol elég vizet, a vér besűrűsödik – ugyanolyan lomhán áramlik, ahogyan te érzed magad. A szív ilyenkor nehezebben pumpálja, így nehezebben is jut el oda, ahová szükséges volna. Hogy ezt elkerüld, figyelj oda a megfelelő folyadékbevitelre.
4. Túl kevés szénhidrát
Gyakori hiba fogyni vágyóknál, hogy teljesen kiiktatják a szénhidrátot az étrendjükből, miközben buzgón edzenek. Igaz, ahhoz, hogy zsírt égess, több kalóriát kell elégetned, mint amennyit beviszel, viszont ahhoz, hogy az edzés jól menjen, szénhidrátokat is kell fogyasztanod – hiszen másképp nem lesz energiád a kalóriaégetéshez.
Forrás: Prevention