Az év első három hónapjában 59 és 64 ezer között mozgott az alkalmazásban álló táppénzesek száma, januárban átlagosan 6,6 napot, februárban 7,9 napot, márciusban pedig 8,1 napot töltött e kör betegszabadságon üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatt – írta a Világgazdaság csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján.
Az idén 4646-an váltak baleset miatt három napnál hosszabb időre munkaképtelenné, a lap összeállítása szerint üzemi balesetek miatt a biztosító több mint 9 milliárd forintot fizetett ki, ebből 5,7 milliárdot férfiaknak, 3,3 milliárd forintot pedig nőknek.
A táppénzesek összesen 1,8-1,9 millió napot voltak távol a munkahelyüktől január és március között.
Tavaly összesen 85,6 milliárd forintot fizetett ki az állam táppénzre, a nőknek 49,2 milliárd forintot, a férfiaknak 36,3 milliárd forintot. A táppénzkiadások egy részét a gyermekek után járó ápolási táppénz teszi ki, amely tavaly 4,2 milliárd forintra rúgott, és jellemzően a nők vették igénybe.
Egy napra átlagosan 3386 forint táppénzt fizetett ki az egészségbiztosító 2016-ban, a gyermekek után járó táppénz összege 3291 forint volt, a baleseti táppénz pedig 6124 forint naponta. A férfiak átlagosan 8 százalékkal magasabb összegű táppénzt kaptak, mint a nők, ami a keresetkülönbségből is adódik.