Herpesz-para: így kezeld!

hirdetés | 2019. December 02.
Az ajakherpeszre mindenkinek van legalább egy biztos módszere. Mi azt is elmondjuk, mit nem szabad, ha már megvan a baj!

A herpes simplex vírus okozta megbetegedés az ajkak és az orr nyálkahártyáján apró hólyagok formájában jelenik meg. A hólyagok pár nap elteltével kifakadnak és pörkösödéssel gyógyulnak. Annak ellenére, hogy az ajakherpesz önmagától is elmúlik, vannak apró praktikák, amelyek segítségével megelőzhető és gyorsabban megszüntethető.

Fotó: iStock

Az első és legfontosabb!

Az immunrendszert a különböző multivitaminok és a magas C-vitamin-tartalmú szerek erősítik. Természetes segítséget jelent a méhpempő és a grépfrútmagolaj is, amik hatásosak a vírusok legyőzésében. Sőt, ezeket a már kialakult hólyagokra is kenhetjük, hiszen mindkét szer kitűnő vírusölő tulajdonsággal rendelkezik.

Kerüld nagy ívben!

Szakemberek szerint azok az élelmiszerek, amelyek arginint tartalmaznak, elősegítik az ajakherpesz kialakulását, így a csokoládé, a diófélék, a szójabab fogyasztását érdemes kerülni, amíg ajakherpeszünk van.

Ami viszont biztosan segít!

A fokhagyma magas antioxidáns- és szeléntartalmának köszönhetően az első számú immunerősítő és vírusölő. Egy kanál mézben egy gerezd szétnyomkodott fokhagyma elfogyasztása nemcsak a herpeszvírus ellen, de a téli megbetegedések kivédésében is sokat segít.

Vedd fel a harcot kenőcsökkel is!

Ha a herpesz égető jeleit érezzük magunkon, ajánlatos egyből aciklovir-tartalmú kenőcsöt beszerezni. Ezzel ugyanis csökkenthetjük a herpesz tüneteit, mivel ez a hatóanyag segít megállítani a vírus szaporodását.

Mi válhat még be?

Az érintett területet tartsuk tisztán és krémezzük gyakran, így gyorsíthatjuk a bőr gyógyulását. A viszketést, fájdalmat jeges borogatással enyhíthetjük. Ne piszkáljuk, ne kapargassuk a hólyagokat, ne próbáljuk meg őket kinyomni vagy kiszúrni! Így ugyanis növeljük annak a rizikóját, hogy a herpesz továbbterjed, és más helyeken is megjelenhet.

Ne feledjük!

A herpesz nem gyógyítható, a tünetek viszont kezelhetőek, azaz egy kis odafigyeléssel, védekezéssel uralható a betegség. Mossunk gyakrabban kezet és cseréljük többször a törülközőnket. Az evőeszközünket, poharunkat, fogkefénket, borotvánkat és egyéb, személyes használati tárgyainkat ne osszuk meg másokkal!

Tiltólista

(Nyitó kép: iStock)

Exit mobile version