Nem vagyunk kevesen, akiket érintenek a seprűvénák, a megdagadt, kidudorodott visszerek, az éjszakai lábgörcsök: minden második harminc feletti küzd enyhébb-erősebb tünetekkel. Hogy mik is ezek? És legfőképp mivel tudjuk őket megelőzni vagy kezelni? Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásában segít a Vénák Hete programsorozat. A www.venakhete.hu weboldalon egy héten keresztül minden a vénák egészségéről szól! Gyere és csatlakozz te is, mutatjuk, miért érdemes!
Szakértői tartalmak várnak
Bár Magyarországon a becslések szerint akár 3,5 millió embert érintenek a visszeres betegségek, mégis nagyon kevés ismerettel rendelkezünk róluk. A Vénák Hetén ezen változtatunk: érsebésszel, pszichológussal, dietetikussal, tai chi és erőnléti edzővel beszélgetünk arról, mégis mik azok a vénás betegségek, mivel előzhetjük meg azokat és milyen kezelési módok vannak?
És hogy miért kell ehhez pszichológus, dietetikus és edző? Azért, mert a vénák egészségét egyvalamivel tudjuk igazán megőrizni, az pedig az egészséges életmód.
Egészségesebben élni – de hogyan?
Azt, hogy ezentúl éljünk egészségesebben, nagyon könnyű mondani, nekikezdeni és kitartóan végig is vinni a hétköznapokban viszont annál nehezebb. Itt jön a képbe Fülöp Ákos sport- és teljesítménypszichológus, aki négy lépésben segít nekünk elindulni. A beszélgetést május 15-én hallhatjátok a Könnyű lábak Facebook-oldalon és a Vénák Hete weboldalon is!
Egyáltalán mi ez a betegség?
Ha rákeresünk az interneten a vénás betegségekre, visszerekre, nem kevés találatot kapunk, mégis nagyon keveset tudunk arról, mik a tünetek, miért alakulnak ki és mit tehetünk ellenük? A Vénák Hetén Ábel Anita kérdezi dr. Bihari Imre érsebészt a témában, az első videót május 15-én nézhetitek meg a Vénák Hete weboldalán.
Igen, az étkezés is fontos
Mindenkit megnyugtatunk, Antal Emese dietetikussal nem arról fogunk beszélgetni, hogy mit ne együnk, hanem elsősorban arról, hogy milyen vénabarát ételeket illeszthetünk be a táplálkozásba és annak is utánajárunk, hogy mi az egészséges testtömeg.
Mozgásra fel!
Ha már napi fél órát sétálunk, sokat tettünk a vénák egészségéért. Ha maradt még bennünk kraft, akkor Vadas Mihály tai chi oktató gyakorlatait mindenképpen nézzük meg – könnyen követhető, lassú mozdulatokról van szó, amelyek beindítják a lábainkban a keringést. Aki pedig ennél egy kicsit gyorsabb gyakorlatokra vágyik, annak Debreczeni Dóri erőnléti edző videói fognak segíteni: talpboltozaterősítés, vádlinyújtás, valamint keringésfokozó gyakorlatok várnak rátok.
És hogy mikor lesznek ezek a programok? Az alábbi összefoglaló segít eligazodni:
Keresd a Vénák Hetét a www.venakhete.hu weboldalon, kövesd az eseményeket és a tartalmakat a Facebook- és Instagram-csatornákon!
A cikk megjelenését a Servier Hungária Kft. támogatta. A cikkben szereplő tartalom a szerző véleménye.