Kattints a képre a nagyobb méretű változathoz! |
Kontraszt lehet a hideg és meleg anyagok, a sima és rusztikus felületek, illetve a színek között is. A színellentétek között pedig a legerőteljesebb
a világos és sötét árnyalatoké, amelyek egymás mellett dinamikussá, markánssá és lüktetővé teszik az enteriőrt.
A minimál art stílusának egyik legjellemzőbb, visszatérő motívuma a világos és sötét színek kontrasztja, ami tovább hangsúlyozza a bútorok letisztult vonalát.Talán éppen ez volt az, ami annyira megtetszett benne házigazdánknak, aki eldöntötte, új otthonában mindenképpen ilyen enteriőröket szeretne látni. A határozott elképzelés tehát megvolt, csupán össze kellett rakni, egymáshoz hangolni a magazinokban, katalógusokban látott megoldásokat. Nagy Ritát, a győri D-Stúdió vezető tervezőjét kérték fel erre a feladatra. Remekül megértették egymást megbízó és lakberendező, kompromisszumokat sem kellett kötni, hiszen az újonnan épített házat pontosan a háziak igényei szerint alakították ki.
Kattints a képre a nagyobb méretű változathoz! |
Megfelelő alapok nélkül mit sem ér az igényes berendezés, mindenekelőtt tehát a burkolatokat kellett kiválogatni. A szép, bézs gressporcelán lapok egységes látványát az étkezőben a bútorok helyét szőnyegszerűen kijelölő, matt ezüstkeret, a konyhában sötétbarna kockaminta teszi érdekesebbé, a nappaliban pedig hasonló színhatású, juhar fapadló váltja fel. Bár a falfelületeket a legtöbb helyen fehéren hagyták, a gipszkartonból húzott előfalak, oszlopok, a mennyezeti osztások, áthidalók játéka izgalmas térhatást eredményez. A társalgó fölé spotokkal ellátott álmennyezet is került, a tér fő szenzációja azonban mégis az ebédlő dekorációs megoldása.
Kattints a képre a nagyobb méretű változathoz! |