Hőkezelés: Gyerekkorunkból szinte mindannyiunknak ismerős a hideg vizes lepedő réme. A priznicet ma is alkalmazzák a magas láz csillapítására. A hideg és meleg borogatások igazán hatékonyan csillapítják a különféle fájdalmakat is.
Azt azonban tudni kell, hogy mely esetben melyiket válasszuk. Nem mindegy az sem, hogy jéggel borogatjuk, vagy csak hideg vizes ruhába dunsztoljuk a fájó testrészt. Felületi sérülésekre, zúzódásokra jobb az anyagba csavart jég, izomfájdalmakra és duzzanatokra hatásosabb a dunsztkötés.
Elektromos módszer (TENS): Ezzel az eljárással a bőrön keresztül, kis teljesítményű árammal stimulálják az idegeket. A készülék elektródáit közvetlenül a beteg területe, vagy annak közelébe helyezik, és elektromos impulzusokkal serkentik az idegvégződéseket. Ez nem fájdalmas, sőt kellemes, bizsergő érzést kelt a bőrfelületen. Lehet terápiaként is alkalmazni, de léteznek munka közben hordható készülékek is. Különösen a reumás és a másképpen nem csökkenthető krónikus fájdalmak esetén hatásos.
Homeopátia: A hasonlót a hasonlóval gyógyítási elv szerint működik. A kezeléshez használt gyógyszerek teljesen természetesek, növényi vagy ásványi eredetű anyagok hozzáadásával, speciális úton állítják elő őket. Fontos szabály, hogy ezek kizárólag homeopátiával foglalkozó orvosok ajánlásával szedhetők. A kezelés azon alapul, hogy a beteget annak az anyagnak a megfelelően higított változatával kezelik, mely a betegséget kiváltotta. Így a szervezet az öngyógyító erejét fokozza. Ezért előfordulhat, hogy a tünetek a kezelés első fázisában rosszabbodnak, csak utána áll be a javulás.
Jóga: Hazánkban is egyre jobban terjed az ősi indiai módszer, a gyógyító és relaxáló jóga. Pontos mozdulatait tanártól kell elsajátítani. A jóga nem csak a feszültséget csökkenti, az általános egészségi állapotot is javítja, valamint konkrét, nem szervi elváltozásokon alapuló fájdalmak enyhítésében is segít, mint például a merev izmok, fejfájás és hasi fájdalmak.
Ez nem véletlen, hiszen testünk is törekszik a kiegyensúlyozottságra, a nevetés pedig olyan anyagokat vált ki szervezetünkből, melyek oldják a feszültséget, nyugtatólag hatnak ránk, ezzel csillapítják a fájdalmat is. Felmérések szerint azok az emberek akik rendszeresen néznek olyan sorozatokat és filmeket, melyekben több a feszültség és a szomorúság, gyakrabban szenvednek depressziótól, és könnyebben megbetegszenek. Hazánkban is egyre több gyermekkórházban foglalkoztatnak Bohócdoktorokat a kezelések részeként.
A jókedvű nevetés után a kicsik is biztatóbban látják helyzetüket, és ezzel egy nagy lépést tesznek a gyógyulás felé. Mindig kezdjed nevetéssel a napot, még akkor is, ha úgy érzed, a jókedv végleg eltűnni látszik életedből. Az erőltetett, direkt nevetés is képes a jótékony hatások egy részét kiváltani a szervezetben, és egy idő után a reggeli jókedv is természetes lesz.