nlc.hu
Életmód
3/4 sztep – keringõ a lépcsõn

3/4 sztep – keringõ a lépcsõn

Ahogy felcsendülnek a háromnegyedes zene elsõ taktusai, az elsõ alkalommal résztvevõk ijedten néznek körül. „Csak nem relaxálni fogunk? Hogyan lesz ebbõl izzadás?” Zsírégetésre már gondolni sem mernek.





Próbáld ki a 3/4 sztepet, ha

• az edzést szívesen összekötnéd lelked pihentetésével.
• szereted a változatos, érdekes koreográfiákat.
• a dübörgő zene, pörgés, monoton erősítés helyett valami másra vágysz.
• nem érzed idegennek a lágy, kecses, nőies mozdulatokat.
• olyan edzésen szeretnél részt venni, ahol végig zsírégető pulzustartományban dolgozhatsz.
Pedig a speciális New Age zene a 3/4 sztep legfontosabb eleme. Meditatív hangulata biztosítja a tökéletes kikapcsolódást, tempója adja a zsírégető tartományban való edzés lehetőségét.

A keringőtől kölcsönzött háromnegyedes ütem, a finom, folyamatos, véget nem érő lüktetés segít, hogy „itt és most” érezzük magunkat az órán, kiűzzük agyunkból a zavaró gondolatokat, és teljes mértékben önmagunkra tudjunk koncentrálni. Sokan gondolják, hogy a stressz levezetésére a boksz-jellegű aerobikórák a legjobbak, pedig a 3/4 sztep órákon szükséges önmagunkba figyelés, másféle koncentráció sokkal jobban ellazít és kikapcsol, mint hatvan perc folyamatos pörgés.






Kecses mozdulatok





Az edzés kipróbálható:

Trend Gym Bp. XIV. Hungária krt. 171-173.
Pasarét Fitness Club Bp. II. Pasaréti út 11-13.
Még a gyakorlott sztepelőknek is majdhogynem újra kell tanulniuk a műfajt, hisz a lépéseket, bár emlékeztetnek a hagyományos sztepórákon megszokottakra, egy kicsit másképp kell végrehajtani. Nem csak az eltérő ütem miatt változnak meg az elemek, a mozdulatok is lazábbak, nőiesebbek, puhábbak. Persze minden koreográfiának létezik keményebben, intenzívebben, férfiasabban végrehajtható változata is, a pörgés tehát esetenként itt is megjelenhet.

Könnyebb azonban eleinte a zene sodró lendületéhez alkalmazkodva szinte suhanni a szteppadon. A tempó viszonylag lassú (körülbelül 122-128 bpm – a bpm a zene percenkénti ütésszámát jelenti), legalábbis a hagyományos sztephez képest annak tűnhet, ám a folyamatos karmunka segítségével az egész edzés folyamán könnyedén tartható a pulzus a zsírégető tartományban, azaz a maximális pulzus hatvan-hetven százalékán.










Egy személyes vélemény


Energikus fitnessnap, elhatározás, felpörgés. Már megyek is az első órára. Rég ki szeretném próbálni a ¾ stepet, milyen jó, hogy végre sikerül! Hogy tegyük félre a szteppadot, mert először anélkül? Még jobb. Valami fura, előttem ismeretlen okból a szteppad amúgy sem létező irányérzékemet még inkább meg szokta zavarni. Anélkül talán tudom majd, melyik a jobb és a bal.

A zene lassú, nyugodt, és nem is tagadhatná le, hogy ¾-es. Az oktató felszólít minket arra, hogy most aztán hozzuk ki magunkból a nőt. Ezt meg kell beszélnem magammal, hiszen végtére is zsírégető órára jöttem. Az a furcsa, hogy öt perc után már elfelejtem az egész alakformálósdit, és együtt úszom a zenével. Negyven perc után szívesen tovább sodródnék, ám sajnos már érzem, izzadtan nehéz sodródni. De jelentkezzen, akit nem tesz büszkévé egy jó kis izomláz!
(P.Á.)

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top