nlc.hu
Életmód
Arcunkra írt betegségek

Arcunkra írt betegségek

Arcunk, akár egy térkép, testünk egészének lenyomata, amelyen minden zóna és pont szerveink egészségérõl árulkodik. Elég, ha tükörbe nézünk, és máris tudjuk, szervezetünk melyik része szorul gyógyításra.

Árulkodó jelek

Arcunk már a betegségek tüneteinek konkrét megjelenése előtt jelzi az adott szerv helytelen energiaállapotát. Ha odafigyelünk ezekre a jelekre, és idejében változtatunk életmódunkon, elkerülhetjük a betegségeket.

1. Ha az egész arc sápadt
Általános immungyengeségre, az egész szervezet alulműködésére utal. Célszerű ilyenkor jobban odafigyelni magunkra: stresszeljünk kevesebbet, táplálkozzunk változatosan, fogyasszunk vitaminokban, ásványi anyagokban, rostban gazdag ételeket, mozogjunk többet, szaunázzunk rendszeresen és aludjunk eleget.

2. Ha a szemünk alatti zóna kékes, sötét, vagy duzzadt, táskás
A vizeletkiválasztó rendszer elégtelen működéséről, vese- és hólyagproblémáról, vesekőre való hajlamról árulkodik. Igyunk sok folyadékot, legalább 2 litert naponta. Ha ennek nagy része ásványvíz, vigyázzunk, hogy ne mindig ugyanazt az összetételűt fogyasszuk, mert az idővel kövesedést okozhat. Sokat segít a vesetisztító teák kúraszerű alkalmazása is. A veseproblémák lelki oka a túlzott félelem.

Öngyógyítás arcmasszázzsal

Arcunk minden zónája egy-egy szervvel van összeköttetésben, ezért az adott terület stimulálásával javíthatjuk a megfelelő szerv működését. A rendszeres arcmasszázs nemcsak kellemes, de egészséges is!

3. Ha a szemhéj feletti terület száraz, esetleg ráncos
Cukorbetegségre való hajlamra utal. Ha ezt tapasztaljuk, csökkentsük a cukorfogyasztást, ízesítésre használjunk inkább mézet, együnk kevesebb fehérkenyeret és több zöldséget. Mozogjunk rendszeresen, és idegeskedjünk kevesebbet. A cukorbetegség kialakulásának lelki hátterében a szeretethiány áll, vagyis, ha nem eléggé tudunk szeretetet adni vagy befogadni.

4. Ha az orrunk felső része piros
Gerinceredetű gyulladásra utalhat. Végezzünk könnyű, nyújtó mozgásokat, például jógázzunk. Ha gerinctáji fájdalmat érzünk, feltétlenül menjünk el egy kivizsgálásra.

Az ARCTÉRKÉPért kattints a képre!

5. Pattanás az orrhegyen
Az orrhegy a szív zónája, a pattanás pedig annak túlműködését jelzi. Ha ezt tapasztaljuk, gondolkodjunk el azon, nem kellene-e egy kicsit lassítanunk, nyugodtabban, egészségesebben élnünk, helyesen táplálkoznunk vagy többet mozognunk. Lelki oka a túlzott gyűlölet, illetve az, hogy nem a szívünk szerint élünk.

6. Elszíneződés vagy pattanás az orr mellett vagy alatt
Emésztési problémáról, gyomorpanaszról árulkodik. Fogyasszunk könnyen emészthető, zsírszegény, rostban gazdag ételeket. Ne terheljük túl gyomrunkat, együnk többször, de kevesebbet. A gyomorproblémák lelki hátterében az áll, hogy túl sokat rágódunk, és nem tudjuk megemészteni, elengedni a dolgokat.

7. Száraz ajkak
A vékony- és vastagbelek alulműködésére utal, melynek következtében nehezebb a felszívódás, így szervezetünk nem megfelelően hasznosítja a tápanyagokat. Ez később salakosodáshoz vezethet, ezért a rostanyagban gazdag táplálkozás mellett nem árt ilyenkor béltisztító szereket fogyasztanunk. A vastagbél salaktalanítására alkalmas a beöntés is. Lelki oka a szorongás.

8. Bőrpír vagy hámlás a száj melletti nevetőránc mentén
A bőrpír a méh és a petefészek gyulladásos megbetegedésére, a hámlás ezek alulműködésére utal. Komolyabb estben, különösen, ha alhasi fájdalmat is érzünk, forduljunk nőgyógyászhoz. Ha nincsenek panaszaink, de látható arcunkon az elváltozás, érdemes cickafarkfű-teakúrát alkalmaznunk: igyunk meg minden nap legalább fél litert, esténként pedig vegyünk ülőfürdőt.

9. Miről árulkodik a homlok?
A homlok középső része az agy, oldalsó területei a pajzsmirigy, a mellékvese, illetve a hormonháztartás egészségi állapotát tükrözik. Ha az adott zóna sárgás, anyagcserezavarra, ha piros, gyulladásra utal. A pattanás mindig túlműködést, míg a száraz bőr alulműködést jelez.

10. Hol láthatóak az asztma vagy az allergia jelei?
A tüdőzóna a járomcsont alatti háromszögnyi területen foglal helyet. Enyhén kékes elszíneződése arra utal, hogy nem megfelelő a tüdő oxigénellátása, míg a megszokott egészséges arcpírnál erősebb piros szín gyulladást jelez. A légszennyezés következménye az átlagosnál nagyobb arányú légúti megbetegedés. Ez ellen úgy védekezhetünk, ha mellőzzük a dohányzást, minél többet kirándulunk, és rendszeresen sportolunk friss levegőn, ha lehet a forgalomtól távol, például erdő közelében. A tüdő nem megfelelő energiaállapotának lelki oka a szomorúság.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top