Töltekezz fel rostokkal! A fehérjét lassabban emészted meg, mint a szénhidrátokat és a zsírt, így kevesebb kalória is elég hozzá, hogy eltelj. A rostok szintén hozzájárulnak a kellemes teltségérzet kialakulásához. A legjobb kombináció tehát a rostokban gazdag fehérjeforrás, például a lencse vagy a bab.
Ne hagyd ki az alvást! A legújabb kutatások szerint az alvásmegvonás hizlal. Ilyenkor ugyanis a szervezet többet termel az éhséget fokozó ghrelin nevű fehérjéből, és kevesebbet a leptinből, amely a teltségérzet kialakulásáért felelős.
Csökkentsd az adagokat! Több tanulmányból is kiderül, hogy hajlamosabbak vagyunk többet enni, amikor óriási adagokat tesznek elénk. Épp ezért érdemes elővenni a kisebb tányérokat!
Ne egyél állva! Nem véletlen, hogy abban az időben, amikor az emberek még decensen, ülve ebédeltek és vacsoráztak, ritkább volt a kövér ember. Ha ugyanis az agyad egyetlen helyet azonosít az étkezés helyszíneként, máshol kevésbé fog rád támadni az éhség.
Csökkentsd a választékot! Ha túl sokféle rágcsálnivaló van otthon, hajlamos leszel mindent végigkóstolni. Egyes felmérések szerint ráadásul azok, akik kevesebbet kísérleteznek, hanem a megszokott kedvenceiket eszik, általában elégedettebbek azzal, ami a tányérjukra kerül.
Ne egyél a sötétben! A gyertyafényes vacsorák romantikusak, de a következményük nem: a homályos szobában étkező emberek hajlamosak többet enni. Érdemes felkapcsolni a villanyt, hogy világosan lásd, mit és mennyit eszel.