Életmód

Anyagi gondjai miatt eladta érmeit az olimpiai bajnok tornásznő

Anyagi gondjai miatt kemény döntést kellett hoznia a négyszeres olimpiai bajnok tornásznőnek. A most 61 éves, egykori kiváló sportoló érmeit és több kupáját adta el, hogy pénzhez jusson.

A négyszeres olimpiai bajnok fehérorosz tornásznő, Olga Korbut pénzügyi problémái miatt adta el két olimpiai aranyérmét és egy ezüstöt, valamint további kupákat, trófeákat.

Olga Korbut az 1972-es müncheni olimpián három aranyat és egy ezüstöt, míg a négy évvel későbbi montreali játékokon egy aranyat és egy ezüstérmet szerzett. Az akkori szovjet tornászcsapatban versenyző sportolónő három müncheni érmétől vált meg a Heritage aukciós ház árverésén.

A 32 tételből álló csomag összesen 333 500 dollárért (96,7 millió forint) kelt el, a legtöbbet, 66 ezret a csapatban szerzett olimpiai aranyérme hozta.

A 61 éves, jelenleg Arizonában élő Olga Korbut volt az első tornász, aki gerendán szaltót ugrott.