Hosszú Katinka győzelme

Hosszú Katinka a világ idei harmadik legjobb idejével nyert

Egy hónap alatt 3 másodperccel javult az ideje 400 vegyesen.
Hosszú Katinka

Hosszú Katinka a világ idei harmadik legjobb idejével nyert 400 méter vegyesen a Mare Nostrum-versenysorozat befejező, harmadik állomásának vasárnapi zárónapján, amelyen rajta kívül a magyar úszók még 4 bronzot szereztek.

A 3 állomásból álló széria utolsó napján a háromszoros olimpiai bajnok 4:35.95 perces idővel csapott célba. Ez majd 3 másodperccel jobb eredmény, mint a debreceni országos bajnokságon úszott idő (4:38.89 p), és több mint 1 másodperccel gyorsabb annál (4:37.04), amivel csütörtökön a sorozat barcelonai állomásán bizonyult legjobbnak.

Bronzeső

A magyarok közül Szabó Szebasztián kétszer is dobogóra állhatott: előbb 50 méter pillangón, majd 100 méter gyorson lett harmadik, akárcsak Kenderesi Tamás, aki 200 méter pillangón, valamint Jakabos Zsuzsanna, aki ugyanebben a számban nyert bronzérmet.