nlc.hu
Életmód

Mindenkit átvert Dopeman, kamu volt a nagy bejelentése

Alaposan megtréfálta az országot a rapper.
Dopeman, fotó: Sajtószoba

Dopeman (Pityinger László) ismét megvillantotta humorérzékét. Az egy nappal korábbi Facebook-státuszból — miszerint “házasok vagyunk” —, országos sztori kerekedett: azt sugallta a közösségi oldalán, hogy szerelmével, Viktóriával összeházasodtak. A tréfának indult bejegyzésre özönlöttek a gratulációk. Időközben azonban kiderült, hogy csupán egy poénról volt szó, amit az egész ország elhitt.

„Úgy kezelem, mintha a feleségem lenne, nincs különösebb jelentősége, de most úgy felbuzdultam, hogy lehet tényleg csinálok egy nagy esküvőt”  — kommentálta a Borsnak a rapper a kamu Facebook-bejegyzést.

Dopeman azt is elárulta a lapnak, hogy teljesen spontán született a poén ötlete: „Ültünk a teraszon, Viktóriával, (…) eközben látom Facebookon, hogy be lehet állítani, miszerint kapcsolatban vagyunk. (…) Mondom, a „kapcsolatban” az snassz, legyünk egyből inkább házasok”.

A rapper művészneve amúgy évtizedek óta ismert a hazai zenei szcénában, a jelentése azonban erős ellentétben áll jelenlegi politikai szerepvállalásával. A „Dopeman” kifejezés az angol szlengben kábítószer-terjesztőt, vagyis dealert jelent: a „dope” szó drogokat, a „man” pedig embert jelöl. Ez a név tehát nehezen egyeztethető össze azzal az erkölcsi értékrenddel, amelyet a Fidesz-KDNP képvisel, különösen annak fényében, hogy a kormány rendre hangsúlyozza a drogfogyasztás elleni küzdelem fontosságát.

Ennyit változott Dopeman az elmúlt 16 év során: 

Az RTL Klub Reggeli című műsora Dopemannel
Dopeman és Pityinger Péter a Széfben
Dopeman Bangó Margittal és Zsidró Tamással
Dopeman a TV2 Titkok Ramónával című műsorban 2017-ben
Dopeman
14 fotó

Kiemelt fotó: Sajtószoba

ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top