Nincs gond a ruhaszárító állvánnyal egészen addig, amíg be nem köszönt a hűvösebb, nyirkosabb idő. A ruhák nem száradnak meg villámgyorsan úgy, mint nyáron, ráadásul óriási macera, hiszen az állvány sok helyet foglal a lakásban, és a szárítás is körülbelül egy örökkévalóságig tart, hogy a teregetést már ne is említsük.
Ruhaszárító állvány vs. szárítógépek
Nyilván vannak pro és kontra érvek a szárítóállvány és a szárítógépek mellett is. Tény, hogy az állványon való szárítás olcsóbb megoldás, de a szárítógéppel szárított ruhák tisztábbak, sőt puhábbak is lesznek, sőt rengeteg időt megtakaríthatunk a segítségükkel, ami a mai rohanó világban nem egy utolsó szempont. Az apró, városi életterekben ráadásul nincs lehetőség a szabad levegőn teregetni, egy ruhaszárító felállítása sokszor élhetetlenné teszi a lakást, így helytakarékosság szempontjából is a szárítógépek a befutók.
TIPP: Ha elromlott a mosógéped, vagy csak korszerűbbet szeretnél, akkor érdemes elgondolkozni egy olyan készüléken, amely mosó- és szárítógép is egyben. Veszítenivaló nincs, csak tiszta, illatozó és gyorsan száradó ruhák, amihez nagy helyiség sem kell. A Samsung elöltöltős mosó-szárító gépei kecses, karcsú kialakításukkal tökéletesen illeszkedhetnek bármely háztartásba. A Samsung WD90 mosó- és szárítógépe Eco Bubble technológiával nagy mennyiségű ruhát is képes tisztára mosni alacsony hőmérsékleten. A buborékok aktivizálják a mosószer összetevőit, így gyorsan behatolnak a szövetszálak közé, és könnyedén, gyorsan eltávolítják a foltokat – még hideg (15 °C-os) vízben is.
Ha van mosógéped, de a szíved vágya egy szárítógép, akkor a Samsung DV80 OptimalDry System technológiás szárítógépével nem hibázhatsz. Az OptimalDry System egy intelligens szárítórendszer, amely nedvesség-, hőmérséklet- és a hőcserélő tisztítását jelző szenzorokkal lett felszerelve. Ezenkívül folyamatosan szabályozza a szárítási időtartamot, hogy ruháid energiatakarékosan, károsodásoktól mentesen száradjanak.