Gyermekeimmel egészen pici koruk óta bármely betegségnek először a lelki üzenetét kezdjük el vizsgálni, folyamatosan vezetem rá őket is a tudatos gondolkodásra.
A nagy nevek közül feltétlenül ajánlom Depack Choprát, bármely művét. Viszont Rudolf Steinert kezdőnek nem javasolnám kézbe venni, mert ő túl “nagy falat.” Magyarok közül Bistey Zsuzsa: A diadalmas út (Az emberi lélek története) című könyve kavart föl, és segített felébredésemben. Kiemelném még Mantak Chia nevét, aki szinte minden művében gyakorlati útmutatást is ad.(Pl.: A stressz életerővé alakításának taoista módszerei). Szeretem Osho-t is, zen tarot kártyáját heti rendszerességgel használom útmutatásként. Rövid kis könyve: Tantra (A lélekhez a szexualitáson keresztül) zsigerileg képes benyúlni az ember gondolkodásába, és kellő nyitottsággal új utat mutathat annak, akinek ez az útja.
Én már évek óta nem – vagy minimálisan – olvasok direktben ezotériát. Kiéheztem a szépirodalomra, és kiemelnék két olyan szerzőt, aki ezen keresztül juttatja el hozzánk a legfőbb spirituális tanításokat. Az egyik Hermann Hesse, mindenképpen ajánlom: Sziddhárta regényét, mely megmutat egy lehetséges Buddha-életút variációt. Illetve a most oly népszerű Paulo Coelhot, akinek mind a négy (sőt, az elmúlt hetek óta már öt) Magyarországon megjelent művét ajánlom. Ezotéria és szépirodalom egyben, és mindez olvasmányosan, szórakoztatóan, és mélyen elgondolkodtatóan.
Nos, ez kezdetnek elég! Jó utat! Soma