nlc.hu
Ezo
Soma az ezoteriáról és az ezoterikus könyvekrõl

Soma az ezoteriáról és az ezoterikus könyvekrõl

Több olvasónk kérte már honlapunk állandó íróját, Somát, hogy ajánljon ezoterikus irodalmat kezdõknek, haladóknak és „egész fiataloknak”. A mûvésznõ eleget tett a kérésnek...




Kezdetnek mindenképpen ajánlom Thorwald Dethlefsen: A sors, mint esély (Bevezetés az ezoterikus pszichológiába) című könyvét, mert végtelenül letisztultan, lényegbevágóan és érthetően írja le az ezoterikus gondolkodásmód és szemlélet alapjait. Ugyanezen szerző másik műve szintén alapmű: A betegségek jelentése és jelentősége. T.D. szellem- és szerzőtársa Rudiger Dahlke, ebben a témában ő is írt egy nagybecsűt: A lélek nyelve: a betegség címmel. Ezen könyvekkel családtagjaimat, barátaimat már mind “megfertőztem.”

Gyermekeimmel egészen pici koruk óta bármely betegségnek először a lelki üzenetét kezdjük el vizsgálni, folyamatosan vezetem rá őket is a tudatos gondolkodásra.
A nagy nevek közül feltétlenül ajánlom Depack Choprát, bármely művét. Viszont Rudolf Steinert kezdőnek nem javasolnám kézbe venni, mert ő túl “nagy falat.” Magyarok közül Bistey Zsuzsa: A diadalmas út (Az emberi lélek története) című könyve kavart föl, és segített felébredésemben. Kiemelném még Mantak Chia nevét, aki szinte minden művében gyakorlati útmutatást is ad.(Pl.: A stressz életerővé alakításának taoista módszerei). Szeretem Osho-t is, zen tarot kártyáját heti rendszerességgel használom útmutatásként. Rövid kis könyve: Tantra (A lélekhez a szexualitáson keresztül) zsigerileg képes benyúlni az ember gondolkodásába, és kellő nyitottsággal új utat mutathat annak, akinek ez az útja.

Én már évek óta nem – vagy minimálisan – olvasok direktben ezotériát. Kiéheztem a szépirodalomra, és kiemelnék két olyan szerzőt, aki ezen keresztül juttatja el hozzánk a legfőbb spirituális tanításokat. Az egyik Hermann Hesse, mindenképpen ajánlom: Sziddhárta regényét, mely megmutat egy lehetséges Buddha-életút variációt. Illetve a most oly népszerű Paulo Coelhot, akinek mind a négy (sőt, az elmúlt hetek óta már öt) Magyarországon megjelent művét ajánlom. Ezotéria és szépirodalom egyben, és mindez olvasmányosan, szórakoztatóan, és mélyen elgondolkodtatóan.

Nos, ez kezdetnek elég! Jó utat! Soma

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top