A Skorpiók igen sokat foglalkoznak olyan témákkal, amelyek a tabuk világához tartoznak. Ilyen például a szülés, születés folyamata, a halál kérdése, és persze a szexualitás is. Nagyon gyakran olyan foglalkozásokat keresnek maguknak, amelyek kapcsolódnak a fenti témákhoz: szülészorvosok lesznek, kórboncnokok, boncmesterek, vagy szexuális szolgáltatásokat nyújtanak. A pszichológia is erőteljesen megérintheti az életüket, s ezt a pályát is gyakran választják hivatásuknak, hiszen a halál, szexualitás, születés olyan témák, amelyeket gyakran kell a tudattalanból előbányászni, sokan igyekeznek a tudatos énükből száműzni ezeket a kérdéséket.
Ha a Skorpió ember mentális betegséget szerez magának, akkor gyakran teszi ezt a mániás depresszió képében, hiszen erre a betegségre jellemző egyfajta ciklikusság, valamint mélység és magasság, ami a Skorpióra jellemző. A mániás depressziós ember egyik időszakában teljesen a mélyponton van, a másikban pedig pörög, s teljes erőbedobással éli az életét. Valahol a kettő között van azonban az ideális állapot. Nagyon patológiás esetben szóba jöhetnek szexuális aberrációk, (nekrofília, pedofília, gerontofília), valamint olyan betegségek, amelyek a másik ember manipulálásával működnek. (személyiségzavarok, pl. border-line szindróma). A Skorpió teljesen normális állapotában is szereti manipulálni a környezetét, ebből azt a következtetést vonja le, hogy másokkal szemben hatalma van, s saját világképe helyénvaló. Hatalmat szerezni a Skorpió csillagjegyhez erőteljesen kapcsolódó ember számára nagyon vonzó lehetőség, s az esetek legnagyobb részében meg is tesz mindent ennek érdekében.
Esettanulmány
Ferenc egy olyan munkahelyen dolgozott, ahol kamatoztatni tudta azt a személyiségrészét, amely erőteljesen kötődött a Skorpió csillagjegyhez. Olyan munkát végzett, amelyben megélhette, hogy hatalma van mások felett – igaz, hogy bizonyos korlátok között. Azt a hajlamát is megélhette benne, hogy kutakodhatott mások életében, ellenőrizhette őket. Magánéletében nagyon féltékeny ember volt, párjáról mindig azt gyanította, hogy félrelép, s ennek a gyanújának sokszor hangot adott. Ellenőrizgette, és nem bízott benne. Végül is az élettársa megelégelte a helyzetet, s egy idő után okot is adott arra, hogy legyen mit ellenőrizgetni, vagyis félrelépett, nem is egy alkalommal. Így eszközölte ki Ferenc tudat alatt a változásokat az életében, amelyek történetesen magánélete területén nyilvánultak meg, de hatással voltak a munkájára is, hiszen nem tudott úgy teljesíteni, mint korábban.
Az, hogy olyan nőt választott magának, aki nem volt méltó a bizalmára, az ő döntése volt, s félig-meddig ő kergette bele társát a méltatlan szerelmi viszonyokba, hiszen nem adott meg neki egy nagyon fontos dolgot, mégpedig a bizalmát. Az események alkalmat adtak neki arra, hogy megélhesse: élete válsághelyzetbe került, átértékelje a párkapcsolatról kialakított eddigi szemléletét, s felkészítse önmagát egy új – az előzőnél remélhetőleg boldogabb párkapcsolatra.