nlc.hu
Ezo
Reiki a gyakorlatban

Reiki a gyakorlatban

A Reiki kapcsán mindig is hangoztatták a saját tapasztalatot. A betegek a kezelések elõtt zömmel kételkedõk, ám utána az átélt élmény bizonyító ereje gyöngíti a kétkedéseiket.





A Reiki – és más ezoterikus tanítások – felé általában az élet kritikussá váló szakaszaiban – betegségek és lelki fájdalmak idején – fordulnak oda az érdeklődők. A betegség megjelenése minden szempontból: üzenet és figyelmeztetés. Ez természetesen nem szükségszerű, hiszen az útkeresést nem feltétlenül egy konkrét krízis, hanem sokszor egy állandó hiányérzet ösztönzi.
Ebben a periódusban mindenki nyitottabb és érdeklődőbb az alternatív válaszok iránt.

Hová forduljon az érdeklődő, hogy maga is tapasztalatra tegyen szert, s milyen gyakorlati tanácsokat fontoljon meg, mielőtt belevág az egészbe? Hisz számtalan kérdés felmerül. Hogy működik a gyakorlatban? Mit lehet róla olvasni? Kell-e valamilyen világnézetet elsajátítani hozzá? Hol lehet megtanulni? Mennyibe kerül? Nem vált-e az egész reiki egyszerű üzletággá?





Először valószínűleg ismerősei körében gyűjt információkat a kiszemelt területről, beszerez pár könyvet róla, és ha ellentétes elgondolásokra talál, megpróbálja őket összhangba hozni.

Következő lépésként a világhálón kutakodik, ám itt is roppant nagy anyaggal találkozhat. Ennek szelektálásában kiindulópontnak használja a startlapot és a különböző fórumokat. A startlapon (reiki.lap.hu) sok kapcsolatteremtési lehetőség található. A fórumokon pedig mindig vannak, akik szívesen segítenek, vagy adnak tanácsot, sőt tanárokkal is konzultálhat az őt érdeklő kérdések kapcsán.





A Rekivel való ismerkedéshez három alapvető összetevő szükséges: a mester, a tanítvány (gyógyulni vágyó) és az energia. A tanítások (tanfolyamok) beavatásai (más elnevezéssel behangolásai) hol három, hol négy alkalomra oszlanak. Az energiával való összekapcsolódást hozza létre az első találkozás, ez az összekapcsolódási képesség ezután „hazavihető” és gyakorolható, majd a későbbi fokozatokkal – a szimbólumokkal való ismerkedés révén – egyre irányíthatóbbá válik. Így Reiki I, II, és III (mesteri) fokozat létezik. A köztük eltelő idő nem meghatározott (3 héttől kezdve a több évig tarthat), és általában a mester és a tanuló közös munkája és egymásra figyelése alakítja ki. Az érettségi szint megítélése mindenkor a mester feladata, ezért a mesterre nemcsak technikai szempontból van szükség a beavatás során. A beavatás tehát egyfelől a tanítvány áldozatvállalása, másfelől viszont a mester felelősségvállalása. Minden mesternek be kell mutatnia a képesítését, oklevelét, valamint számot kell adnia „vérvonaláról”, azaz arról a tanári láncról, mely Usuival őt összeköti. A Reikinek létezik japán és nyugati ága, tradicionális és keresztény változata, és rengeteg irányzata. (Íme egy eligazító összefoglalás: A Reiki irányzatai).

„Olykor mutatkozik némi hajlam arra, hogy a tanítvány áldozatvállalásából egyszerű tandíj, a mester felelősségéből pedig a pénztárgép felelőssége legyen”- írja egy szakértő. Ez a félelem teljesen jogos, hisz a jóhiszeműséget könnyű kihasználni, ám az ellenszolgáltatás nélküli segítség nyújtás már alig kivitelezhető. Valóban az „ingyen ebéd nem jár” alapján a tanulásért fizetni kell, ám ki-ki maga dönthet arról, hogy hajlandó-e kifizetni az előre megjelölt összeget vagy sem. Az itthoni árak a külföldiekhez képest alacsonyak és persze fokozatonként emelkedőek (a az I-es 6-17 ezer forint, a II-es 15-30 ezer, míg a mesteri fok 40-100 ezer forint között ingadozik).






 Könyvek:

Walter Lübeck A REIKI ösvényén
Tanmaya Honervogt REIKI A kéz által közvetített gyógyítás és harmónia
Boncz Julianna Tradicionális reiki és Rebirthing-Újjászületés
Fejes Gábor: Reiki, a teremtés titkos záradéka

 

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top