A homlok- és a koronacsakránk létezésünk egyik nagyon fontos momentumát felügyelik. Ők felelősek az intuícióinkért, a megmagyarázhatatlan, de mégis biztonságos vezetőnkért.
A hét csakra elhelyezkedése
• Gyökércsakra: energiáját a gerincoszlop végén, a farokcsontnál lehet érzékelni. |
A homlok- és a koronacsakránk rendkívül fontos a stressz kezelésében, hiszen a stressz a fejben keletkezik. A felesleges aggodalmaink ingerültté tesznek, ám ha rendszeresen foglalkozunk a két legfelső csakránkkal, megőrizhetjük lelki egyensúlyunkat.
Homlokcsakra
• Elhelyezkedése: a szemöldökök között. |
A csakrához a 35-42 életévek tartoznak, ez az életközepi válság tipikus korszaka, amikor hirtelen felvetődik az élet értelmének kérdése. A homlokcsakra hatására ekkor többnyire új értékeket fedezünk fel.
A klasszikus hindu felfogás szerint a homlokcsakra a lélek székhelye, vezérli a koncentrációt, az intuíciót és a meditatív képességeket. A harmadik szem irányítja a nevetést, a homlokcsakra egyik legfontosabb feladata az, hogy tudjunk nevetni magunkon.
Követni intuícióinkat, és nevetve járni utunkon, ezt üzeni ez a csakra!
A homlokcsakra betegségei
A homlokcsakra minden zavarát a hiányzó belátás és felismerés, valamint a zavaros érzékelés jelzi.
• Fejfájás: Gyakran utal arra, hogy nem akarunk az intuíciónkra hallgatni.
• Látászavarok: A szem problémái arra utalnak, hogy valamit nem akarunk látni vagy belátni.
– Távollátás: erőteljesebben kell foglalkozni a hozzánk közel eső dolgokkal. A távollátó el akar menekülni a jelenből a jövőbe.
– Rövidlátás: Arra utal, céljainkat fontos szem előtt tartani és belső képeket alkotni.
– Kötőhártya-gyulladás: Az ember legszivesebben behunyná a szemét vlami előtt.
– Zöld hályog: Gyakran olyanoknál alakul ki, akik belső szenvedésk miatt megkeménykedtek, és együttérzésük alig működik.
– Szürke hályog: Olyanoknál alakul ki, akik félnek a jövőtől, és ezért mindent sötéten látnak. Az érintett nem tud megnyílni a fénynek.
• Migrén: Viszonylag gyakori, a beteg szeretne tetszeni, de csak a kívülről jövő hangokat hallgatja meg, ahelyett hogy befelé figyelne.
• Melléküreg-problémák: Ilyenkor a fejet kell megtisztítani, ehhez hozzátartozik az is, hogy sírással tisztítsuk ki érzelmeinket.
Gyakorlat a homlokcsakra erősítésére
Gyertyameditáció A szép meditációs gyakorlatot elsötétített szobában érdemes végezni. Gondoskodj olyan színű gyertyáról, amilyen tetszik neked, de választhatsz ibolyaszínűt is. Ajánlatos a szobát illóolajos lámpával jázminillattal megtölteni. 1. Gyújtsd meg a gyertyát, és ülj le kényelmesen vele szemben olyan ülésben, amely egyenesen tartja a gerincedet. A gyertya lángja nagyjából szemmagasságba kerüljön! Megjegyzés: A gyakorlatot végezheted teljesen nyitott, vagy félig lehunyt szemmel is. Az utóbbi kellemesebb élmény. |
A homlokcsakra erősítése:
– Edzd intuíciódat!
– Ne pánikkal reagálj a problémákra! Várj és hallgasd meg a belső hangod!
– Tanulj a hibáidból!
– Viselj indigókék vagy ibolyaszín ruhát és használj ilyen színű ágyneműt!
Ajánlott irodalom:
Klausbernd Vollmar: A csakrák című könyve »
Ez a könyv az alapja cikkünknek. Szeretettel ajánljuk mindenkinek, aki szükségét érzi élete értelme teljesebb felismerésének. A könyv megismertet a csakrákhoz fűződő testi és lelki betegségekkel, kezelésükkel. Lenyűgöző és mindenki számára érthető gyakorlati kézikönyv a csakrák működése iránt érdeklődők számára.