Ősi öngyógyítás
– A böjtölés az élet természetes vele járója – mondja dr. Flórián Sándor, belgyógyász szakorvos, akupunktőr. – Minden élőlénynek, beleértve az embert is, szüksége van méregtelenítésre, s a böjt az egyik legősibb és leghatékonyabb öngyógyítási technika. Az állatok, ha megsérülnek vagy megbetegednek, ösztönösen koplalni kezdenek, de igaz ez a beteg és lázas emberre is. Hiszen a toxikus anyagok kiürítése segíti az immunrendszer regenerálódását, és újra aktiválja azt. Akik rendszeresen böjtölnek, azok sokkal ellenállóbakká válnak a fertőző betegségekkel szemben, allergiás panaszaink megszűnhetnek. S annak ellenére, hogy a böjt idején táplálékot szinte egyáltalán nem veszünk magunkhoz, teljesítőképességünk mégsem csökken, sőt, inkább növekszik. Emellett e kúra segítségével esélyünk van azokat a betegségeket megelőzni, amelyek vezető halálokok, például a magasvérnyomás-betegséget, cukorbaj, daganatos betegségeket, zsíranyagcsere-problémákat.
Elég arra gondolnunk, hogy egy nagyvárosban élő ember szervezetén körülbelül ötven kilogramm szennyezőanyag halad át élete során, amelynek fele le is rakodik a belső szerveiben (máj, vese, csontok, ízületek stb.). De ennek jó részétől megszabadulhatunk, ha évente kétszer egy hétig böjtölünk. Sőt, ilyenkor nemcsak a testünkben lerakódott salakanyagokat távolíthatjuk el, hanem a káros, terhelő gondolatok, elszenvedett lelki traumák feldolgozását is segítjük. Így nem véletlen, hogy a böjtöt minden világvallás javasolja híveinek, nálunk a húsvét előtt tartott a legismertebb.
Nem éhezünk!
A tavaszi időszak a legideálisabb a méregtelenítésre, de tél kivételével bármely évszakban böjtölhetünk. A legcélszerűbb a szabadságunk idejére tervezni a kúrát. Ha erre nincs mód, próbáljuk meg a léböjt kezdetét hétvégére időzíteni! Az első napokban fontos a teljes nyugalom, a kötetlenség és a pihenés.
Vigyázz, kész, böjt – II. rész>>