Már régóta tervezgettük az interjút, de mindig arra kértél bennünket, hogy várjunk még kicsit. Már arra gondoltunk, jön a baba.
Nem, egyelőre nem. De természetesen lesz baba. Mostanában egyre többen felteszik ezt a kérdést, és azt hiszem, lélekben talán már úton is van. Fejben mindenesetre már megérett a döntés. De mindig azzal vigasztalom magam, hogy ugyan sok mindenben koravén voltam a kortársaimhoz képest, ugyanakkor, a koravénség ellenére, nagyon sok dologban hihetetlenül lemaradtam hozzájuk képest. Ez elsősorban az élsportnak köszönhető: huszonkét éves koromig “burokban éltem, és akkor kezdtem felzárkózni a többiekhez, amikor ők már odáig jutottak, hogy anyukák lettek. Azzal is tisztában vagyok, hogy egyre elfogadottabb az a jelenség, hogy a nők jelentős része már nem szül olyan nagyon fiatalon. Én sem érzem, hogy bármiről is lemaradtam volna e tekintetben. Szakmailag is sok az új kihívás, bár nem mind kötődik a TV2-höz, hiszen ott most Nagy “Csonttörő János és Chacón ökölvívó mérkőzésének közvetítésén kívül kevesebb dolgom akadt mostanában. Biztató azonban, hogy egy hetente jelentkező sportmagazinnal éppen a rajt pillanatában vagyunk.
De valóban kevesebb volt a képernyős munka mostanság, így aztán, még a nyáron, volt időm, hogy elgondolkozzam a pályámon, és azzal a gondolattal is eljátsszam: mi lenne, ha
Több mint szívmelengető volt ugyanis, hogy nemzetközi hírű “fejvadász cégek kerestek meg nagyon megtisztelő munka-ajánlatokkal, s az is fantasztikus érzés, ha az ember olyan elismerő visszajelzéseket kap, amelyek más típusú feladatokra is alkalmassá tennék. De valójában el is indultam ezen az úton, hiszen részben ezért kezdtem el a jogi egyetemet. Ami ma az elektronikus médiában tévében, rádióban folyik, az nagyon sok tekintetben nem az a csapás, amelyen haladni szeretnék.
Mi a baj?
Teret kapott a talmi, az egyszezonos, a pillanatnyi. Ez persze azt is jelenti, hogy ha nekem ez nem tetszik, az konfliktusokhoz vezet. Eltöltöttem ebben a műfajban tizenkét évet összességében majdnem tizenötöt , és most ott tartok, lehet, hogy egy picit más távlatokban kell gondolkodnom. Világ életemben hosszú távra terveztem, így most készülnöm kell talán, mi lesz, ha túl leszek a harmincas éveimen, de szeretnék azért aktívan, tettre készen dolgozni abban a Szakmában így, nagy betűvel , amelynek az alapjait még a minnesotai egyetem nemzetközi kommunikáció és televíziós szakán tanultam, és amerikai tévétársaságok gyakornokaként próbálgathattam.
Mire te negyven leszel, addigra lehet, hogy lesz erre esély a magyar tévéknél is.
Profi sportolóként indult, profi sportriporter lett |
Tényleg akkor kezdtem, amikor még egy tévé volt, és az aulában Déryvel, Vitrayval, Kepessel, Kudlik Julival találkozhattam, és összerezzentem, ha valamelyikük megszólalt előttem vagy mögöttem, a büfé felé tartó sorban. Megtiszteltetésnek számított odakuporodni egy asztaltársasághoz, ahol ezek a nagyok ültek. Megtiszteltetés volt, ha Vitray értékelte a munkámat egy-egy világverseny után, vagy ha Kepes beengedett a hátsó ajtón a Desszert vágásához, hogy ücsörögjek a sarokban, nézzek, és hallgassak. Magától értetődően sajátíthattam el a szakmaiságot, a profizmust, az alázatot…
Hab, torta nélkül – II. rész >>