Te is észrevetted, hogy ha belépünk valahová, rögtön kiszúrunk egy férfit magunknak, míg a többieket szinte észre sem vesszük? Most is, ahogy bejött a kávézóba két férfi, az egyiküket megnéztük, a másikat nem. Mi alapján választunk?
Mindenkinek van “típusa, aki vonzza, talán azért, mert emlékezteti valakire, akit kedvelt. Gondoltad volna, hogy már a csecsemőnek is vannak mintái, s lehet tudni, hogy milyen típus vonzó számára? A babák általában azoknak a fényképét nézegetik szívesen, akiknek nagy a szemük, mosolygósak. A kisbabának az a szimpatikus, akinek tágra nyílik a szeme, kitágul a pupillája ez érzelmeket közvetít számára. Amikor felnőtté válunk, szintén “szemezéssel ismerkedünk. Ha valakinek tetszünk, az illetőnek kitágul a pupillája mindebből annyit észlelünk, hogy pozitív hatást gyakorolunk rá.
Ha a férfi gyakran néz felénk, irányunkba dönti a felsőtestét, terpeszbe nyitja a lábait, egyébként is nyitott pozíciót vesz fel, akár a tenyerét is mutathatja előbb-utóbb oda fog jönni hozzánk. Mi, nők viszont, ha meglátunk egy szimpatikus férfit, akkor csavargatni kezdjük a hajunkat, gyakran megmutatjuk a csuklónkat, mozgatjuk, billegetjük a lábfejünket, és csak oldalról pillantgatunk a férfira.
Szerinted ki kezdeményezzen: a férfi vagy a nő?
A férfiak ösztönösen “vadászni akarnak a nőkre. Úgy gondolom, mi, nők hosszú távon sokkal jobban járunk, ha hagyjuk, hogy a férfiak kezdeményezzenek! Igaz ugyan, hogy mi bátorítjuk őket egy-egy pillantással, de nem célszerű a lerohanás, mert megijednek, vagy könnyű prédának találnak. “Nyomot azért hagyhatunk magunk után, jelezhetjük egy közös ismerősnek, hogy szimpatikus a kiszemelt férfi, de hagyjuk, hogy hajtson utánunk!
Mit gondolsz, elképzelhető első látásra szerelem?
Előfordulhat, de ez általában fizikai vonzalom, amely önmagában kevés a tartós kapcsolathoz. Amikor szerelembe esünk, hihetetlen zűrzavar van a lelkünkben, megszűnik a valóság, csak az imádottunkra tudunk gondolni. A kezdeti érzés nem egyértelműen pozitív, mert tele vagyunk kétségekkel, szorongással: vajon akar-e engem igazán a másik?
Lelki gubancok – II. rész >>