nlc.hu
Aktuális
Salma Hayek, a mexikói csoda

Salma Hayek, a mexikói csoda

Mexikói színésznõ – Dolores Del Rio – utoljára a húszas években vette be Hollywood bástyáit, ám mára Salma Hayek lassan túltesz elõdjén. Apró (százhatvan centi), barna bõrû, elbûvölõ. És kedvence a libatöpörtyû.





Mindenekelőtt egy kis érdekesség Salma Hayekről: imád bennünket, magyarokat. Azt is észben tartja, hogy eddigi legkomolyabb munkájában, a Fridában – amely Frida Kahlo mexikói festőnőről szól – a főhős negyedrészt magyar (erdélyi) származású. A Cinematrix filmes portál egyik beszélgetésében pedig a libatöpörtyűt kéri számon az interjút készítő magyar újságírón, aki meg is ígéri, hogy legközelebb hoz majd neki egy jó marékkal.

Salma Hayek libatöpörtyű iránti rajongása 1996-tól datálódik: ekkor játszotta Esmeraldát a Notre Dame-i toronyőr legújabb feldolgozásában. A felvételek a fóti filmgyárban készültek. Hayek kisasszonyra saját elmondása szerint két dolog tett nagy hatást Magyarországon: egyrészt a már említett “hideg, sült libazsír”, amitől óva intette őt a stáb többi tagja, másodszor viszont a magyar férfiak. A mai napig csillogó tekintettel idézi fel azt a pillanatot, amikor betette a lábát a fóti filmgyárba, és egy tucat félmeztelen díszletmunkás bőszen kalapálta a falécből és hungarocellből felépített, mű Notre Dame-ot.

Ki vagy rúgva!

Salma Hayek Jimeneznek többször is meg kell küzdenie a sikerért. Először gyermek- és kamaszkorában. A mexikói-spanyol anya és libanoni apa (“Salma” arabul annyit tesz: béke, nyugalom) házasságából 1966-ban születő kislány nagy szeretetben, anyagi nehézségek nélkül nő fel. Édesanyja operaénekes, papája pedig olajvállalkozó, afféle mexikói Jockey Ewing, így aztán nem csodálkozhatunk rajta, hogy egyik születésnapjára mini állatkertet kap kistigrissel, iskolai szünetekben pedig körberepülik az egész világot.





A kis Salmával mégis nehezen bírnak, főleg a tanárok. Akkoriban még nem ismertékk fel, ha egy gyerek az iskolában hiperaktivitástól és dislexiától szenved – egyszerűen azt mondták rá: égetnivalóan rossz. Hogy “megjavuljon”, a szülők az Egyesült Államokba küldik tizenkét éves lányukat. Apu és anyu egy bentlakásos iskolában látják meg a gyermek-rendszabályozó pedagógia legjobb helyszínét. Nos, Salma Hayek ezt a bentlakásos iskolát állítja a feje tetejére. Amikor aztán egy alkalommal – sokadik csínyeként ,– három órával korábbra húzza fel a vekkert, a szobatársak pedig reggel négykor kipattannak az ágyból, és ott állnak tanszerestül, menetkészen: eljön a kicsapatás ideje. Ezután nagynénjénél lakik, majd később egyetemre is jelentkezik, de már odahaza, Mexikóvárosban. Ezt hagyja ott a színészművészetért.





A színészet sem úgy indul, ahogy azt Salma Hayek elképzelte. Színpadi szerepekhez jut, és néha egy egész mondatot is elmondhat egy-egy darabban. Ennél már sokkal nagyobb sikereket arat – csak sajnos dél-amerikai szappanoperákban. A Teresa című mexikói sorozattal robban be az országos népszerűségű sztárok közé, olyasmi mondatokkal, hogy “Alejandro nem is szeret; Donna Rosa a megmondhatója!”



Kedvence a libatöpörtyű – II. rész >>

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top