nlc.hu
Aktuális
Randevú Lukács Sándorral

Randevú Lukács Sándorral

– Dehogy megyek! – gondoltam. – Lukács Sándorral együtt szerepelni egy olyan tévémûsorban? Kész leégés. Õ volt generációnk bálványa, társaságban köré sereglettek, várták a színészbejárónál.

És ha olykor valamelyik lánnyal sikerült szóba elegyednem, rövidesen elhangzott a kérdés, hogy nem tudnám-e esetleg Lukács Sanyival összehozni? Évtizedek óta duzzogok, hogy miért ő utána sóvárognak, amikor itt volnék például akár én is, hát akkor a csudát fogok még egy újabb kudarcot mellette bevállalni! A műsor kitalálója azonban kapacitált, hogy azért még legalább beszélgessünk néhány mondatot Sanyival, mielőtt végleg visszamondanám a közreműködést. Jó, rendben, akkor találkozzunk a Játékszínnél, az aznapi előadás előtt.

Míg várom, látom, hogy a Kellemes húsvéti ünnepeket! című komédia megy. Kedvenc filmjeim közé tartozik, Belmondóval a főszerepben. Most Belmondo szerepében Lukács Sanyi.





– Láttad már? – köszönt rám a sötét téli utcából előbukkanva a szokásos vehemenciájával, és amikor jelzem, hogy még nem, rögtön hozzáfűzi: – Okvetlenül nézd meg! Majd meglátod, miért mondom…

– Szívesen meg is néznélek, hogy milyen vagy szüntelen felsülő, idősödő gavallérként, akiben a fiatal lányok inkább a papát látják, mint a hódítót…

– Azt tudod, hogy Belmondónak is egyik kedvenc szerepe volt, sőt, a film után évekig játszotta színházban is?

– Nem. Nem tudtam.

– Pedig így van. És amikor nekem szóltak, hogy eljátszhatom, egy ideig berzenkedtem is. Hogy kell-e ez nekem, el szabad-e vállalnom, de aztán az első próbák után beleszerettem…

– Tudom, hogy csak dilettáns kérdezhet ilyen hülyeséget: te eddig a színpadról is mindig hódítottál, évtizedekig te voltál az ellenállhatatlan szépfiú…

– Nem, ez így nem igaz! A szépfiúkat, az igazi szívszédítő férfiakat mindig mások játszották. Például Kovács István vagy Nagy Gábor. Irigyeltem is őket! Rám mindig karakterszerepeket osztottak: intrikusokat vagy fanyar, kiábrándult, elmélkedő figurákat…

– … akibe mégis beleszerettek a lányok. Ebben a darabban pedig egy kiélt, már levitézlett pali vagy, aki olyan fruskába habarodik bele, aki a gyereke lehetne.

– Hát igen, sajnos, ebben a korban vagyunk már…





– Nem szörnyű erre rádöbbenni, tudomásul venni?


– Olyan jót lehet ezen mulatni, ha az ember nem veszi túlzottan komolyan önmagát, ha képes akár az életben, akár a színpadon mosolyogni önmagán.

– Nemrég láttalak egy régi filmben koromfekete hajjal. Ha most tükörbe nézel…

– Nem keserít el, hogy megőszültem, ugyanis már nem látok el odáig…

És megy be az előadásra. Megbeszéljük, hogy pár nap múlva a vígszínházi öltözőjében találkozunk, akkor lesz időnk, és majd mindent megdumálunk.
Korábban érkezek egy kicsit. Ő még a színpadon van. Az asztalán tökéletes a rend. Alul a szerepkönyv, rajta szépen elrendezve a telefon, a szemüveg, a cigaretta, az öngyújtó, arrébb egy üveg ásványvíz. Széles mosollyal lép be.

– Te mindig ilyen rendet tartasz magad körül?

– Igyekszem. Legalább körülöttem legyen rend, ha belül egyre kaotikusabb lesz minden.

– Nem igaz! Akárhányszor látlak, mindig fitt vagy, energikus, rendezett…

– De ez egyre nagyobb erőfeszítés eredménye. Reggelente időbe telik, amíg egyáltalán megtalálom önmagamat. Kavarognak bennem mindenféle szorongások, kétségek, álmok, gondolatok. Tudom, vannak, akik kora reggel frissen, üdén kipattannak az ágyból, és akkor a legaktívabbak. Hát én nem. Ugyanígy este, előadás után képtelen vagyok bedőlni az ágyba, és aludni. Órákig nézek még mindenféle sportműsorokat. Annyira elfáradok, hogy nehezen nyugszom meg. Ez is az öregedés…

A teljes cikk a 6. heti, február 8-án megjelenő Nők Lapjában olvasható.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top