Miután képtelenség, hogy minden földlakó élőben látogathassa az olimpiát, és amúgy sem lehet két versenyen egyszerre ott lenni, a többségnek marad a technika. A nemzetközi közvélemény csaknem 72 százalékát érdekli az olimpia, a magyarok kétharmada mondja, hogy mindenképp belenéz a közvetítésekbe. A nyitórendezvényt a szervezők előzetes becslése szerint világszerte egymilliárd, a játékokat pedig négymilliárd tévénéző figyeli majd. Hihetetlen, de az azt is előmérték, hogy vajon televízión, interneten, okostelefonon avagy táblagépen tervezik követni az eseményeket az emberek. Feltűnt valakinek, hogy a jó öreg rádió már szóba sem került?
A technikán túl a kutatókat az is érdekelte, hogy melyik nép mennyire lelkesedik az olimpiáért, továbbá, hogy kiket melyik sportág érdekel jobban. A magyar szurkolókat leginkább az úszás szögezi a képernyő elé, ezt követi a vízilabda, a foci és a kajak-kenu.
A rendezvény sajtósai még a méretekről is kiadtak egy összeállítást: Csang Csao-hszü kínai férfi kosárlabdázó 2,19 méterével a legmagasabb versenyző. A legalacsonyabb egy venezuelai atlétanő, a 200 méteres síkfutásban nevezett Necerly Soto lett, ő 132 centiméter.
A kissé bizarr testsúlyvetélkedőt a guami cselgáncsozó, Ricardo Blas Jr. nyerte, aki alatt a mérleg 217 kilogrammot mutatott. A legkönnyebb olimpiai résztvevő alig harminc kiló: a japán ritmikus gimnasztikázó, Teramoto Aszuka.
Kiváló fogadási kérdés, vajon ki gyújtja meg a ma esti megnyitón az olimpiai lángot – ugyanis személye az utolsó pillanatig hétpecsétes titok. A britek legtöbbje Sir Steve Redgrave volt evezősre és Sir Roger Bannister egykori atlétára voksol.
Ma este óvatos becslések szerint egymilliárd tévénéző figyelmétől kísérve nyitja meg hivatalosan II. Erzsébet királynő a XXX. nyári olimpiát. Jó-jó, de vajon ki gyújtja meg a lángot…