Az amerikai, argentin, ausztrál, osztrák, belga, brazil, chilei, ciprusi, dán, ecuadori, brit, észt, finn, francia, görög, holland, ír, izlandi, izraeli, kanadai, lett, litván, luxemburgi, máltai, mexikói, montenegrói, német, norvég, olasz, portugál, spanyol, svájci, svéd, szlovák, szlovén és új-zélandi nagykövetség, valamint az Egyesült Királyság nemzetközi kulturális és oktatási szervezete, a British Council az MTI-hez eljuttatott közleményben kiemelte, az emberi jogok tiszteletben tartása – beleértve az igazságosságot, egyenlőséget, diszkriminációmentességet, szólásszabadságot, valamint ezen jogok háborítatlan gyakorlását –, valamint a jogállamiság azok az alapok, amelyekre a demokratikus államok épülnek.
A nemzetközi emberi jogi törvény is azon a tételen alapul, hogy megkülönböztetés nélkül mindenki jogosult ugyanazokra a szabadság- és egyéb jogokra. “Ezen alapul rendíthetetlen meggyőződésünk is, hogy az emberi jogok egyformán vonatkoznak valamennyi emberre, függetlenül az illető szexuális irányultságától vagy nemi identitásától. Ez a lényege demokratikus értékeinknek. A sokféleség ünneplése biztos módja annak, hogy előmozdítsuk az emberi jogok tiszteletben tartását” – fogalmaztak a közleményben.
Hangsúlyozták, hogy elutasítják és elítélik a szexuális irányultságuk és nemi identitásuk miatt célba vett emberek elleni erőszakos és megkülönböztető cselekményeket a világ bármely táján. Üdvözlik a nemzetközi, regionális és nemzeti szinteken végbement pozitív fejleményeket a szexuális irányultság és nemi identitás miatti erőszak és megkülönböztetés elleni harcban, és minden országot arra biztatnak, hogy valamennyi ember számára biztosítsa az egyenlőséget és a méltóságot, függetlenül az emberek szexuális irányultságától és nemi identitásától.
A Budapest Pride, amely a hasonló események közül a leghosszabb történelemre tekinthet vissza Kelet-Közép-Európában, kiáll az LMBTQ-emberekkel való egyenlő bánásmód mellett, ami a toleráns és tiszteletteljes társadalom egyik fontos eleme – emelték ki.