![](https://nlc.hu/uploads/2025/02/lauperc.jpg)
Egy év, két év hat hónapra felfüggesztett börtönbüntetést, ezen felül 540 ezer forintos pénzbüntetést szabott ki a Budai Központi Kerületi Bíróság Kaleta Gábor volt perui magyar nagykövetre – értesült a Blikk.
Az egykori diplomata ellen gyermekpornográfia miatt emeltek vádat, miután a számítógépein 19 ezer kiskorúakat ábrázoló pornográf felvételt találtak. Kaleta egy nemzetközi pedofilhálózat felderítésekor bukott le. Tevékenységét Peruban hosszú időn keresztül titokban figyelte egy amerikai, kiberbűnözésre szakosodott szerv. A nagykövetet még tavaly hozták haza teljes titokban, rangjától megfosztották és letartóztatták.
![Kaleta Gábor](https://nlc.hu/uploads/2020/05/d_kos20140219036-800x450.jpg)
Kaleta Gábor (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)
Az ügy tárgyalása márciusban lett volna, de a koronavírus-járvány miatt elhalasztották. Tárgyalásra végül nem került sor a veszélyhelyzet miatt, a bíróság az ügyiratok alapján hozta meg döntését, büntetővégzés formájában.
Az ítélet nem jogerős, az ügyészség tárgyalást kért, a büntetés súlyosbítása érdekében.