Életnagyságú lego
Ahogy változnak családi körülményeink, úgy változik az otthonunk is: a gyerekek születésével nagyobb lakótérre vágyunk, majd ha kirepültek a csemeték, kisebbel is beérjük. Ez mostanáig több költözést, vagy költséges házátalakítást jelentett. A díjnyertes brit építésziroda, a Studio Partington szakemberei azonban úgy vélik, a jövőben egyszerűbb lesz aktuális igényeinkre szabni otthonunkat, mivel hódítani fognak a moduláris, előregyártott elemekből legószerűen összeállítható házak.
Tégla helyett 3D nyomtatás
Tavaly Németországban és Amerikában is bemutattak már olyan házakat, amelyek speciális betonnyomtatóval készültek. A technológia lényege, hogy egy bizonyos időzített kötésű, e célból fejlesztett cement-alapú anyagból, rétegenként felépítve nyomtatnak betonelemeket. Egy teljes ház felépítéséhez pedig mindössze 3 ember 2 napi munkájára van szükség, ami az építőipari munkadíjak drasztikus emelkedése mellett kétségkívül nagy előnye.
Napfényes tető
A klímaváltozás is hatással lesz a következő évtizedek építkezési trendjeire. Megújuló energiaforrás alkalmazása nélkül nem lehet majd új házakat felhúzni, a tulajdonosok viszont arra vágynak, hogy ezek az eszközök, rendszerek minél organikusabban, szebben belesimuljanak életükbe és otthonukba. A hagyományos, nagypaneles szolár rendszereket ezért felváltják az olyan esztétikus megoldások, mint a Terrán Generon napelemes tetőcserepe, mely a héjazatba épülve termel zöld energiát. Ráadásul erre már nem is kell várni 2050-ig, hiszen a Generonnal már most jövőbe mutató és környezetbarát otthonunk lehet.