nlc.hu
Aktuális

Nem lesz a kedvenced a jövő heti időjárás

A napsütés szabadságra megy a jövő héten

Vasárnap a látási viszonyok fokozatosan javulnak, és a nap első felében főként az Alföld déli részén van esély pár órás szűrt napsütésre. Ezt követően arrafelé is megvastagszik a felhőzet. Szitálás, illetve délutántól kisebb eső, záporeső helyenként kialakulhat. A délkeleti szél a Dunántúlon és a Duna-Tisza köze déli részein élénk, olykor erős lehet, az északkeleti harmadban azonban gyenge marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű. Késő estére 2 és 6 fok közé hűl le a levegő – írja a kiderul.hu.

esőcseppek hullanak a földre

Csapadékból nem lesz hiány (Fotó: Pexels.com)

Hétfőn nagyrészt erősen felhős vagy borult, párás időre számíthatunk, de főleg a Dél-Alföldön több-kevesebb napsütés is lehet. Napközben csak helyenként valószínű szitálás, gyenge eső. Estétől nyugat felől összefüggőbb csapadékzóna érkezik, amely kedd hajnalra elérheti a Tiszántúlt. Az északkeleti hegycsúcsokon esetleg vegyes halmazállapot is lehet. A déli, délkeleti szél időnként megélénkülhet, Sopron térségében megerősödhet. Kora délutánra 4 és 11 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Kedden a vastag, összefüggő felhőzet fokozatosan kelet felé vonul. Mögötte napközben gyengébben és erősen felhős területek, időszakok is lehetnek. A nap első felében többfelé várható eső, zápor, a nap második felében a csapadékrendszer kelet felé elhagyja hazánkat, mögötte csak néhol valószínű eső, zápor. (Az északkeleti határnál, hegycsúcsokon esetleg vegyes halmazállapotú csapadék). A déli, majd a nyugatira, északnyugatira forduló szél helyenként megélénkül. Hajnalban 1, 6, kora délután 4, 10 fokot mérhetnek.

Szerdán inkább erősen felhős, párás idő lesz a jellemző, de helyenként több-kevesebb napsütés is lehet. Elszórtan előfordulhat szitálás, gyenge eső, az északnyugati, északi megyékben, főleg a hegycsúcsokon esetleg vegyes halmazállapotú csapadék. A délkeleti, majd északkeleti szél néhol időnként megélénkül. A hőmérséklet hajnalban -3, +4, kora délután 3 és 10 fok között valószínű.

Csütörtökön jobbára erősen felhős, illetve borult időre van kilátás. Több helyen előfordulhat eső. Az északkeleti, majd délkeleti, déli szelet néhol élénk lökések kísérik. A hőmérséklet hajnalban -3, +6, kora délután 3 és 11 fok között alakul.

Pénteken nagyrészt erősen felhős vagy borult időre számíthatunk, de főleg a délkeleti országrészben helyenként vékonyabb lehet a felhőzet. Többfelé előfordulhat eső, zápor. Az eleinte déli szél északnyugatira fordul, megélénkül, helyenként megerősödik. Hajnalban 2, 7, kora délután 6, 13 fok valószínű.

ajánlott videó

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top