nlc.hu
Aktuális

Kós Hubert 200 méteres hátúszásban világbajnok, Kovács Benedek pedig ötödik helyezett Fukuokában.

Országos csúccsal világbajnok 200 méter háton Kós Hubert

A fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján, pénteken Kós Hubert országos csúccsal nyert aranyérmet 200 méter háton.

A 20 esztendős Kós Hubert 1:54.14 perces magyar rekorddal csapott célba, Bernek Péter 2017-es 1:55.58-as idejét adta át a múltnak. A másik magyar döntős, Kovács Benedek 1:55.85-ös egyéni csúccsal ötödik lett.
A pályafutása első világbajnoki címét szerző

Kós Hubert a magyar küldöttség első érmét nyerte.

Kovács egyéni csúcsát (1:56.03) megjavítva 1:55.89 perces idővel a második helyen került a fináléba, míg a Michael Phelps korábbi edzőjével készülő Kós harmadikként jutott tovább.
Kós és a szám riói olimpiai bajnoka, tokiói ezüstérmese, az amerikai Ryan Murphy harcolt egymással a győzelemért.
A magyar versenyzőnek láthatóan nagyobb volt az úszótempója, így

magabiztosan hajrázta le Murphyt, és szenzációs győzelmet aratott.

Kovács egy kiváló hosszú hajrával jött fel a végén, így tavalyi 8. helyezése után most 5. lett a világbajnokságon.
“Örülök annak, hogy sikerült megint egy kicsit javítani, azt egy picit sajnálom, hogy a hosszabb hajrámat, amit szoktam, egy kicsit később indítottam meg, mint kellett volna.

Ha van még tíz méter, talán meglett volna a bronz.

Az ötödik hely azért nem rossz, a fő cél a jövő évi olimpia” – mondta az MTI-nek Kovács. Kós tavaly a római Európa-bajnokságon még 200 méter vegyesen nyert aranyérmet, az Arizona State egyetemen azonban a hátúszásra fókuszáltak edzőjével, aminek fél év után már világbajnoki cím lett a gyümölcse.