Az már a fővárosban átlagos napnak számít, amikor a betegeknek arra kell várniuk, hogy jusson nekik egy mentőautó. A szombati nap azonban nem átlagos volt, hanem sokkal rosszabb: összesen 35 alkalommal fordult elő, hogy a mentési feladatot nem tudták senkinek sem kiadni. A Magyarországi Mentődolgozók Szövetsége a történteket így kommentálta a közösségi médiában:
Egy átlagos nap délutánján a Budapesti mentésirányításon 35 MENTÉSI feladatot nem tudnak kiadni mentőegységnek, tehát ezeknek várakozni kell, hogy szabaduljon fel autó. Úgy, hogy ezzel egy időben 18 vidékről felrendelt mentőegység dolgozik a fővárosban, illetve több, mert olyanok is vannak, akiket nem Budapestről irányítanak, hanem a saját megyéjükből.
A bejegyzésükhöz csatolt fotót is csatoltak.
Ebből az is kiderül, hogy a várakozók között két fulladásos eset is volt, amik minden esetben sürgős beavatkozást igényelnek – vette észre az Index.
Az esetre Kunetz Zsombor egészségügyi elemző is reagált. Szerinte szégyen, hogy egy kétmilliós európai fővárosban ez megtörténhet.
35 várakozó feladat, közöttük többet fulladásként kezelnek, és nem a legsürgősebb kategóriába sorolták, annak ellenére, hogy ESET, azaz mentőtiszttel a fedélzeten, vagy ROHAM kocsinak, azaz orvossal rendelkező egységnek kellene kiadni a feladatot a mentésirányítás szerint. 35 várakozó mentőfeladat Budapesten azt jelenti, hogy összeomlott a mentés és nem kicsit, ebben az esetben nem kell egy nagyobb eseménynek bekövetkeznie, elég egy több súlyos sérülést eredményező esemény is ahhoz, hogy vagy az otthon fulladók, vagy a baleset sérültjei haljanak meg. Ez olyan szintű veszélyeztetés, amely nem nélkülözheti a menedzsment felelősségre vonását, Csató Gábor főigazgatónak és Pápai György orvosigazgatónak már tegnap mennie kellett volna! Szégyen ez Európa közepén egy 2 milliós nagyvárosban! És komolyan ez a szervezet vette át az ügyeleteket is.
Kunetz korábban már több alkalommal kritizálta hevesen a mentőszolgálat munkáját. Az Országos Mentőszolgálat még nem reagált az ügyben.