nlc.hu
Aktuális
A dm támogatja a természetvédelmet

Black Friday helyett Giving Friday – a dm idén is a természetvédelmet választja a túlfogyasztás helyett

A dm minden évben átszínezi a Black Friday napot ‒ a drogéria régóta szakított a túlfogyasztás támogatásával, a cég politikájával sokkal inkább összeegyeztethető a fenntarthatóság és természeti környezetünk megóvása. Idén a cég aznapi teljes forgalma 5 százalékát egy magyarországi vizesélőhely megóvására és fejlesztésére fordítja.

A dm egész évben a megfizethetőségre törekszik

A dm régóta szakított a hagyománnyal: a Black Friday hatalmas akcióival szemben sokkal inkább az egész évben érvényes, „Mindig megéri tartós ár” startégiával dolgozik, melynek lényege, hogy négy hónapon át nem emelkednek az árak. A vásárlók számára ezzel kiszámíthatóvá és tervezhetővé válik a költés.

„A Black Friday nap mára az indokolatlan túlfogyasztás szimbóluma is lett, ezért tudatosan alakítottuk át ennek a napnak a koncepcióját és üzenetét. Azok, akik ezen a napon amúgy is a dm-ben vásárolnának, egy társadalmilag hasznos ügyhöz járulnak hozzá” – mondta el Kanyó Roland, a dm marketing és PR menedzsere.

A Pélyi Madárrezervátum életközössége létfontosságú a térség életében

Erdei béka. Fotó: Gebei Lóránt

Erdei béka. Fotó: Gebei Lóránt

A WWF Magyarország fontosnak tartja, hogy ne csak a többi természetvédelmi szereplővel működjön együtt, hanem  az erdészetek, vízügyi igazgatóságok mellett cégekkel is igyekeznek közösen dolgozni. A biodiverzitás-vesztés, a klímaváltozás mind olyan téma, melyek a magánemberek és a cégek életét egyaránt befolyásolják, ezért mindannyiunknak közösen kell cselekedni. A dm és a WWF Magyarország a Pélyi Madárrezervátum megóvásán, fejlesztésén dolgoznak együtt. A fejlesztés komplex módon foglalja magába a klímaadaptációt, a vízháztartás javítását és a természeti értékek megóvását, növelését is.

A Pélyi Madárrezervátum a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság működési területének része, ezen kívül Natura 2000 besorolást is kapott, ami mind azt mutatja, hogy az egész térség odafigyelést igényel, mivel védett és fokozatosan védett fajok otthona. A folyószabályozások és a területek lecsapolása sajnos azt eredményezte, hogy az utóbbi 200 évben Magyarország vizesélőhelyeinek 97%-a eltűnt. A Pélyi Madárrezervátum területén található  Patkós-holtág korábban ‒ a vízrendezések előtt ‒ még a Tisza medréhez tartozott, a folyószabályozások azonban számos kanyarulatot levágtak, így keletkeztek a holtágak. Az élőhelyfejlesztés eredményeképpen a holtág mellett alakítunk ki egy új vizesélőhelyet.

„A Patkós-holtág  melletti, mélyfekvésű részeken vízkormányzó műtárgy beépítésével  meg tudjuk akadályozni, hogy a Tisza áradását vagy egy csapadékosabb időszakot követően túl gyorsan visszahúzódjon a víz”Black Friday helyett Giving Friday – a dm idén is a természetvédelmet választja a túlfogyasztás helyettmagyarázta Rezneki Rita, a WWF Magyarország vállalati biodiverzitás- és agrárszakértője. ‒ “Amíg van víz a területen, addig a kétéltűek, hüllők megpróbálnak szaporodni, ám a víz túl gyorsan eltávozik a területről, így azon különleges védett élőlényeknek, mint például a dunai tarajos gőte vagy a mocsári béka, nincs idejük kifejlődni. Ebből az ökológiai csapdából szeretnénk egy valódi vizesélőhelyet kialakítani, ennek köszönhetően pedig a környező területeken is növekedni fog a talajvíz. Ezzel egyrészt élőhelyet hozunk létre, mivel a fajok szaporodni fognak, másrészt táplálkozóhelyet is, hiszen többek között a cigány réce, a szürkegém, a fekete gólya és a rétisas is talál majd élelmet.”

A 2025-ben kezdődő 5 éves projektben a vízkormányzó műtárgy létesítése mellett a parti sávban az inváziós fásszárúakat őshonos füzesre cserélik, illetve a telepített fák gondozását is elvégzik. Az élőhelyfejlesztést a WWF Magyarország a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósággal együttműködésben valósítja meg.

„Eljött az az időszak, amikor már mindenkinek egyszerre kell cselekednie,

mindenkinek meg kell tennie a tőle telhető legtöbb lépést ‒ legyen az magánember, vállalati, állami szereplő vagy civil szervezet ‒, és újra megteremtsük magunk számára az élhető bolygót, ehhez azonban nagy szükség van növény- és állatfajokra, vízre, valamint élhető klímára” ‒ tette hozzá a szakértő.

Nagy tűzlepke. Fotó: Szél László

Nagy tűzlepke. Fotó: Szél László

A dm a világ minden pontján a környezetkímélő szemlélet szerint működik

A dm számára fontos, hogy közösségként pozitív példát mutasson és aktívan tegyen környezetéért. Nemzetközi szinten több területen is dolgoznak azon, hogy szociálisan és környezeti szempontból is előremutató döntéseket hozzanak, amelyek közelebb viszik őket fenntarthatósági céljaikhoz. A jövőbe mutató fejlesztéseik között kiemelt szerepe van a környezeti terhelés csökkentését célzó innovációknak. Hogy valós képet kapjanak a saját ökológiai lábnyomukról, a dm évről évre elkészíti a klíma- és ökológiai mérleget, amely segít meghatározni a következő évi lépéseket. A dm-országokban komoly erőfeszítéseket tesznek például arra, hogy az üzletek és központok működését függetlenítsék a fosszilis energiahordozóktól. A vásárlók számára a dm fenntarthatósági törekvései leginkább a termékkínálatban érhetők tetten: egyre több bio és natúr termék, valamint fenntarthatóbb választék elérhető. Ezen kívül a beszállítói láncokat is egyre inkább a fenntarthatóság felé alakítják, ami hozzájárul a klímavédelmi célok megvalósításához.

Szponzorált tartalom

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top