Kuncze Gáborral beszélgetett Havas Henrik a Heti Havas című műsorában. A tévés homloka sebhelyes volt, erre a vendége egyből rá is kérdezett. Havas, aki elmondása szerint sosem titkolt el semmit a nyilvánosság előtt, elárulta, miért sebes az arca.
A helyzet az, hogy prosztatarákom van. Múlt pénteken fejeződött be a sugárterápia. 28 alkalommal voltam kezelésen
– vallotta be rezzenéstelen arccal, amit a 24.hu szúrt ki. Hozzátette, aki tudott a betegségről, nem gondolta volna, hogy végigcsinálja a kezelést, ám ő rácáfolt a kétkedőkre. Azt is elárulta, hogy nagyon kevesen tudtak az állapotáról.

Fotó: Schumy Csaba
„Tudtam, hogy végigcsinálom, mert ha én valamit elhatározok, akkor én azt megcsinálom. Végigcsináltam fegyelmezetten” – mondta, majd elárulta, hogy konkrétan hogyan keletkezett a sebhely. Állítása szerint az orvosok előre felkészítették, hogy sok mellékhatással jár a sugárterápia, ilyen többek között a gyakori vizelési inger is. Havas a születésnapján megivott pár pohár pálinkát, ami miatt a kertben kellett elvégeznie a dolgát.
Fejjel beleestem egy bokorba. Nagy szerencsém volt, hogy nem a szememet szúrtam ki, hanem itt hasadt föl
– elevenítette fel a történteket Havas Henrik.