Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aupair Ausztriában

Torolt_felhasznalo_496171
Torolt_felhasznalo_496171
Létrehozva: 2006. június 4. 12:07

Sziasztok!

Bécsben szeretnék aupairkedni, de még nincs tapasztalatom. Itt lakik a barátom, ezért ez a város. De a nyelvtudásom még inkább alap, mint középfokú, ezért gondoltom aupair munkára.  Ha van valakinek tapasztalata az aupairkedés terén és Bécsben, kérem ossza meg velem. Mennyit kell dolgozni, hány gyerekre lehet számítani stb. Privát kereséssel is próbálkozom és ügynökséggel is. Ismeritek a Crew Agency-t? Privátban főleg 3 gyerekes családokat találok, babykkel és egészen kicsi gyerekekkel vagy pedig szinte takarítás az egész munka. Napi 8 vagy 6 óra az ideális? Milyen a tanfolyam? Mennyi pénz az ideális? Minek örüljek és mi az amit semmiképp se fogadjak el?

Millió kérdés. Remélem, segítetek kicsit

Szilvi

  1. Torolt_felhasznalo_496171
    Torolt_felhasznalo_496171
    2006. július 17. 15:088.

    SIKERÜLT!!!!!!!! Találtunk egy nagyon kedves családot    

    Nagyon tetszenek. Két gyerek van egy 9 éves kisfiú és egy 5 éves kislány. A lényeg a kislány. Oviba vinni, elhozni, napközben vasalni és rendet rakni a gyerekszobában és persze játszani a lánykával sokat  

    Most nagyon szimpatikusnak tűnnek és remélem, hogy ez később is így marad. Hivatalos az egész és 60 eur lesz hetente, de lesz bérlet és telefon és biztosítás és tanfolyam (annak a felét fizetik) és BÉCSBEN laknak  

    Szóval minden segítséget nagyon köszönök!!!!!!! 

    Augusztus 20--tó már én is aupair leszek  

    Remélem, hogy jól kijövök majd velük és gyorsan tanulok.

    Sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496171 (1)
    2006-06-04  12:07
  2. Torolt_felhasznalo_496171
    Torolt_felhasznalo_496171
    2006. július 13. 16:007.

    Szia!

    Köszi az infót  . Ezt már hál'istennek sikerült kiderítenem. Most egy hasonló feltételeket ajánló családdal találkozom és bérletet is ajánlottak.  Én már a pénzen nem aggódom annyira. Nem sok, de a lényeg, hogy megtanuljak németül és ott tudjak maradni a párommal  

     

    Remélem összejön végre. De képzeld, az ügynökségek nem segítenek. Az egyik 3 hónap után sem talált semmit és most a másik már 2 hónapja semmi. Volt egy család, de túl kicsi volt a gyerek és még majdnem leb.....tak, hogy miért válaszoltam ilyen rögtön, hogy nem. Azt hittem jó, ha tudom, hogy mire vagyok képes. Azóta nem jelentkeztek és infót is csak akkor írnak, ha megkérdezem, hogy mi van. Nem értem az ügynökségeket  

    Na szóval köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_225243 (6)
    2006-07-12  16:01
  3. Torolt_felhasznalo_225243
    Torolt_felhasznalo_225243
    2006. július 12. 16:016.
    Ausztriaban EUR 59,-/het a "tarifa", ennyit ir elö a törveny, emelett teljes ellatas, aupair-biztositas (EUR 23-tol29-ig vannak) + a nyelviskola összegenek a fele jar meg, a masik felet te fizeted. Ezert heti 25 ora munkat varhatnak el töled es min. 2 szabad napot kell biztositaniuk.

    Regisztralj a www.aupair-world.net oldalon, ott rengeteg osztrak csalad keres aupairt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496171 (1)
    2006-06-04  12:07
  4. Torolt_felhasznalo_496171
    Torolt_felhasznalo_496171
    2006. július 12. 09:465.

    Hű, de rég jártam már erre. És nahát mit látok   Ez tök jó, hogy írtál. Most úgy néz ki, hogy a hétvégén megint találkozom egy családdal, akik bécsiek is.

    Ha van kedved, írsz nekem a mailcímemre: csilszi@c2.hu

    Előre is köszi!

    előzmény:
    lasposa (4)
    2006-07-04  08:03
  5. 2006. július 4. 08:034.

    Szia!

    Aktualis meg a problemad az au-pairkedessel kapcsolatban, vagy talatal mar valakit?

    en tudok neked ebben segiteni, mert en is ugyanebben a cipoben voltam masfel eve.

    ha szukseged van segitsegre, irj!

    Lasposa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496171 (1)
    2006-06-04  12:07
  6. Torolt_felhasznalo_496171
    Torolt_felhasznalo_496171
    2006. június 4. 16:213.

    Köszke, igyekszem megfogadni a tanäcsokat. Most lett volna egy csaläd, de 8 órás takarítással   Szimpik voltak, de inkább nemet mondtam.

    előzmény:
    Selkie (2)
    2006-06-04  12:26
  7. 2006. június 4. 12:262.
    Hello!

    2002 ota vagyok Au Pair ill. nanny, Londonban, Milanoban es Dublinban eltem. Nem konnyu munka, nekem eloszor van vegre normalis csaladom. A gyerekek szama szerintem nem annyira fontos. Itt 4 gyerek van, de negyedannyi melo veluk, mint amikor 1 gyerekre vigyaztam.
    Ha nyelvsuliba jarnal akkor heti 25-30 oranal ne vallalj tobbet, igy lesz idod az orakra felkeszulni. A gyermekgondozas mellett konnyu hazimunka is a feladatod, de pl. kocsimasa, ablaktisztitas nem.
    Ne ugy vallalj be egy csaladot, hogy csak mert jol fizetnek!
    En igyekszem olyan csaladot valasztani, ahol mindket szulo dolgozik es ezert kell nekik a segitseg.

    Ha van meg kerdesed nyugodtan ird meg! Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496171 (1)
    2006-06-04  12:07

Címlap

top