Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor kezdjek vásárolni?

maiko
Létrehozva: 2008. november 11. 17:13

Sziasztok.

Gyakorló anyukákat, kismamákat kérdeznék főként. Azt szeretném tudni, mikor érdemes/kell/szoktak elkezdeni bevásárolni a babának. Ma töltöttük be a 30 hetet, szóval azt hiszem, a babonahatáron lassan túl vagyunk.

Néhány dolog már megvan: babakocsi, fürdetőkád, mózeskosár, pólya, textilpelenkák, néhány ruha, kispaplan. Ezek főként a családban fellelhető dolgok. Emellett a kiságyat meg a pelenkázót a sógorom készíti nekünk karácsonyi ajándékként.

Viszont nem tudom, hogy mikor kellene megvennem a kelengyét, vagyis, ami még hiányzik belőle.

Minden segítséget és ötletet szívesen fogadok.

  1. 2008. november 11. 19:1023.

    Hát a ruha méretére nem mindig lehet adni. Volt olyan 62-es badynk, amit csak kb. 2 hetes koráig tudtam ráadni, de volt 56-os rugink, amit kb 3 hós koráig hordott a lányom. Egyébként 57 cm-rel és 4250 g-mal született kisbaba volt.

     

    előzmény:
    maiko (22)
    2008-11-11  18:55
  2. 2008. november 11. 18:5522.
    Hát, én 163 centi vagyok, apakezdeményem 183. Akkor gondolom az 56-os méretnek elvileg jónak kell lenni elsőre.
    előzmény:
    udina (20)
    2008-11-11  18:49
  3. Torolt_felhasznalo_307340
    Torolt_felhasznalo_307340
    2008. november 11. 18:4921.

    Én 26 hetes terhes voltam, amikor a babakocsit+hordozót vettük, mert volt egy jó lehetőség.

    Dolgoztam a 35. hétig és utána kezdtünk megvenni minden egyebet.

    És a 40. hetet betöltöttem, amikor összekészítettem a kórházi csomagot. Mert már mindenki "molesztált" h itt az ideje.

    Első baba volt, de nem nagyon kapkodtam el a dolgot.

    Meg is várta a kisfiam h kész legyen minden.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. november 11. 18:4920.

    SZia!

     

    Szerintem inkább az számít, hogy mekkorára nőttetek, nagyobb szülőknek nagyobb gyerkőce szokott általában lenni. Nálunk én 172, párom 189 cm, a gyerkőc 59 cm lett. A babuci 56-os ruhát hordott pár hétig, mert a kórházban általában többnek mérik a gyerkőcöt, mint egyébként lenne.

     

    Az is igaz, ha hamarabb akar világra jönni, nem lesz nagy baba, ezt meg nem lehet kiszámítani.

     

    A vásárlással tényleg ne várj az utolsó percig!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. november 11. 18:1919.
    Kérédésedre: A húgom kisfia 4 kg volt és 56 cm. De elég változó, mert vannak hosszabb és kerekebb babák is.
    előzmény:
    maiko (12)
    2008-11-11  17:46
  6. 2008. november 11. 18:1818.

    Szia!

     

    Én valamikor a 28. hét körül kezdtem neki a kelengyegyűjtésnek. Riasztottam  a rokonokat, barátokat, hogy amiket ígértek, hozzák. Kaptam néhány szatyor ruhát, kiságyat, bölcsőt!

    És közben szorgalmasan jártam a turkálókat és gyűjtögettem, meg figyeltem a leárazásokat! És amint összegyűlt egy gépnyi ruha, már mostam és vasaltam is, hogy ne az utolsó pillanatban kelljen. Én vettem 56-ostól ruhákat. Mindenki röhögött, hogy minek.  Erre kicsi drágám a 36. héten úgy döntött, hogy megnézi magának ezt a világot. És lett egy 50 cm-es, 2,8-as fiacskám, akin még az 56-os ruha is lógott. Szóval, mi elég sokáig hordtuk az 56-osokat. Kihasználtuk őket rendesen, mert szépen lassan fokozatosan 1-2 centiket nőtt havonta.

    A kicsi méretekből inkább rugdalózókat vegyél, azokból is én a hosszúujjúakat szeretem. Nekem van egy rakat nadrágom, de fele még 1x sem volt rajta.

    És a kórházbaindulós cuccot is érdemes lassan összekészíteni. Na, akkor is hülyének néztek, amikor kb. a 33-34. héten elkezdtem ezekről beszélni, hogy mit is kell elpakolni és neki is láttam összekészíteni. Megvettem a gyógyszertári cuccokat és ezeket simán bele lehetett tenni. És az induléskor már csak a köntösömet és a fényképezőgépet kellett belecsórnom és indulhattunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 11. 18:1417.

    Hát... én bevállalós voltam és szinte mindenünk megvolt... ami a kezdéshez kell. 

     

    De a babonahatárhoz annyit mondnék, hogy olyan nincs... vagyis van: mindketten otthon, egészségesen...

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  8. 2008. november 11. 18:0116.
    Maiko, én 56-ost vettem hazahozós rucinak, a lányom 4330 grammal és 54 centivel született. Kb. két hétig tudtam ráadni :-)))
    előzmény:
    maiko (12)
    2008-11-11  17:46
  9. Torolt_felhasznalo_523253
    Torolt_felhasznalo_523253
    2008. november 11. 17:5915.
    Babona feleljtős, amikor van pénzed. Harminc hét után már nyugodtan.
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  10. 2008. november 11. 17:5714.

    szerintem pont most kell kezdeni :-)

     

    remélhetőleg kinézted, mit szeretnél, és már csak meg kell venni.

     

    szerintem a nagyobb-komolyabb darabokkal kezdd, rugdalózót tud más is venni, ha szükség lenne rá.

     

    Írj listát, célirányosan vásárolj, de ne hajtsd túl magad (több nagybevásárlás utáni koraszülöttet láttam már). Írd össze, mi kell a gyógyszertárból, gyerekorvost kell keresned, ha nem felel meg a körzeti, neki is előre fel kell írni dolgokat. Bútorok, textíliák, műszaki cikkek: elég macera, főként, ha még nem tudod, miből milyet szeretnél. Bár ezt a neten nézelődve is megteheted.

     

     

    Tényleg ne hagyd decemberre, a karácsonyi vásárlók nem kompatibilisek a 9. hónapos pocakkal.

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  11. 2008. november 11. 17:4713.
    a lányomnak vettünk egy csomó 56 os mérete,erre 58 cm lett!sztem nagyobbakat vegyél inkább!
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  12. 2008. november 11. 17:4612.

    Mekkora babára jó az 56-os méret?

    Én 3000, a férjem 3650 grammal született, eddig 10 kilót híztam és elvileg még van 10 hét.

    Olyan butának érzem magam.

    előzmény:
    MiciaMaci (6)
    2008-11-11  17:40
  13. 2008. november 11. 17:4511.
    csatlakozom : mi is kettő csomag 56-ost vettünk, egy csomag body-t, egy csomag rugit, mindkettő tecsós, és kb. 2 hétig használtuk, azóta 62-68-as rucijai vannak, kicsit nagy rá a rugi, hát istenem.
    előzmény:
    MiciaMaci (6)
    2008-11-11  17:40
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. november 11. 17:4410.
    Most kezd el, de ne azonnal
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  15. 2008. november 11. 17:439.

    Hogy gyakorló anyuka lennék, nos az erős túlzás, de már 9 hetes a babócám, szóval már látok egy-két dolgot, amit máshogy kellett volna tennem.

     

    pl. a kölcsönözendő dolgokat, mérleg, légzésfigyelő, bébiőr, kinek-kinek ízlése szerint, nos ezeket érdemes már akkor kikölcsönözni, mielőtt a baba megszületik. nem, nem őrültem meg, mindösszesen arról van szó, hogy a pár napos babád mellől ki fog tudni elrohanni mérlegért, és légzésfigyelőért, mert mire hazaérsz, szeretnéd a kiságyban tudni a légzésfigyelőt... naná, hogy a férjed, aki viszont nem abba az üzletbe fog menni, pár papírt otthon fog hagyni, egy szó mint száz, inkább intézzétek 3 héttel előre, mint utána. 

     

    nagyon fontos, hogy textilpelenkából 10-zel több legyen, mint amennyit el tudsz képzelni, és a 10 db-ot TEDD EL KÉSŐBBRE, mert kelleni fog olyan is, ami nincs kinyúlva, vagy egyszerűen csak nem mostad ki még 100-szor. mondok példát: kell pelenka a kiságyra, kell pelenka a gyermek párnájára, a feje alá, kell pelenka a mérlegre, kell a pelenkázóra, kell a fürdetőkádba, hogy ne csússzon a gyerek, és ezek mindegyikét naponta / ha víz vagy szennyeződés éri /, vagy kétnaponta / a párnára helyezettet / cserélni, azaz mosni kell. kell pelenka a kifőzés-fertőtlenítés utáni szárításhoz, kell az orvoshoz menéskor, a védőnő látogatásakor, amikor a gyereket a kanapén vizsgálják meg, kell 2-3 db a gyerek nyakába, miközben eszik, a félreküldött cseppeket lehetőleg ne a ruhácskája szenvedje meg, és most csak ezek jutottak eszembe, de lehet, hogy a többiek okosabbak lesznek, és többmindent írnak le. 

     

    nem írod, hány ruha az anéhány. mindenki azt mondja, hogy minden méretből kell 2-3 db, nos az valójában 4-5, mivel 2 mindig mosásban lesz, és éppen szárad, amikor a gyerek már letiszteli a harmadikat, amihez nem adhatod a negyediket, mert nem illik hozzá színben... 

     

    és ami tényleg nagyon fontos : fel fognak hívni a rokonok, hogy mit hozzanak. mindenkitől kérj egy csomag pelust, és ha ruhát akarnak hozni / azt akarnak majd /, mondd el nekik a következőket : MILYEN MÉRET, MILYEN SZÍN ÉS MILYEN TÍPUS. nagyon fontos, mivel így nem fogsz 87 db 62-es méretű body-t kapni. tehát pl. egyik nagyszülők hozzák a 62-es méretű body-t, a másik a rugit, a keresztszülők már hozzanak 68-as méretet, a családi barátok szintén 68-74-es méretet, de pl. az egyik rugit hozzon, a másik kétrészes együttest, amiből legalább a nadrág pamutfarmer anyag, mert az minden színhez megy. Tesó és sógor-koma hozhatja a zokni-kesztyű-kissapka-előke ellátmányt, barátok úgyis hozni fogják a csörgőket és plüssöket, viszont ezt próbáld megakadályozni, nálunk is 5 plüssmaci van, 2 csörgővel, miközben a gyereket idegesíti a csörgő, és csak az apjától kapott macit viseli el. 

     

    Body-rugi tekintetben bőven megfelel a tecsó minőség, természetesen lesz 2-3 "orvoshozmenős" rucikája, az enyém előszeretettel kakilja tele ezeket még orvoshozmenés előtt, így mostanában már csak a váróban rámolom rá ezeket. 

     

    gyógyszerek : mostanában fogsz négy db papírt kapni a védőnőtől, amin az első gyógyszerei lesznek, fürdetőkrém, hintőpor, borax a szájpenész ellen, és alkohol aköldökcsonkhoz. ezeket csak a gyerek nevére válthatod ki, szóval egyelőre talonban maradnak, de amit már most vehetsz, az a steril gézlap, amivel a köldökcsonkot, és a szájpenészt kezelni fogod, és abból rengeteg kell majd, tehát elmész, veszel 10 csomaggal, és a szülés után két nappal ráébredsz, hogy kelleni fog még 10 csomag. Már most eldöntheted, hogyan fogsz sterilizálni, és az ahhoz szükséges kellékeket is beszerezheted, pl. ha a kifőzésnél maradsz, akkor új edényt kell venned hozzá. 

     

    hű, ez hosszú lett, bocsi, de hirtelen most ennyi jutott eszembe, ha van kérdésed, írj. ami még fontos : nyesegesd azt a kelengyelistát, mi csomó mindent vettünk, amit nem használtunk végül, vagy nem annyit használtunk belőle. 

     

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  16. Torolt_felhasznalo_291058
    Torolt_felhasznalo_291058
    2008. november 11. 17:438.

    Szia! Egyetértek a többiekkel, már nyugodtan nekiállhatsz beszerezni mindent, ami hiányzik. Ne hagyd a végére. Egyrészt mert nem biztos, hogy kapsz egyből mindent amit szeretnél, másrészt pedig - ahogy előttem is írták - már nem nagyon lesz energiád és erőd mászkálni. Én elvileg mára vártam a babánk érkezését, de az utóbbi hetekben az ágyban megfordulást is kétszer meggondolom . Ha mégsem veszel meg mindent - akár babonából - csak olyat hagyj a végére, melyet a párod is meg tud venni akár nélküled is, mert lehet, hogy a babád a 39. héten úgy gondolja, Ő már találkozna az anyukájával!

    További problémamentes babavárást és nagyon jó egészséget Nektek!

     

     Vani 

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  17. 2008. november 11. 17:417.
    Sziasztok!Sőt szerintem lassan a korházi cuccokat is össze lehet pakolni apródonként .Nem egyszerre kell akkor azt sem :) és utánna mivel kiszámíthatatlan a jöttük csak fel kell venni:)
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  18. 2008. november 11. 17:406.

    szia!

     

    én már a 2.-at várom 38hetesen

    az elsőnél is folyamatosan vettem meg a dolgokat. az utsó hónapban már túl fáradt, és bálnás az ember lánya... persze biztosan vannak kivételek

     

    sok 56-os rucit nem érdemes venni, mert ha nagy súllyal és centivel születik, akkor potyára vásároltál. legrosszabb esetben majd leküldöd apát a tecsóba, vagy bababoltba, ha kisebbel születik

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  19. 2008. november 11. 17:235.
    Én is 30 hetes vagyok, most hétvégén kezdtünk el vásárolni, nekem a védőnő azt javasolta, hogy lehetőleg novemberben szerezzük be a fontosabb dolgokat, mert decemberben a nagy karácsonyi tömegnyomorban nem kellene boltokba járni, karácsony után viszont már bármikor megszülethet a pici, ne kelljen ezen idegeskedni.
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  20. 2008. november 11. 17:194.
    A babona nem is az mi vesszőparipánk, hanem az anyukámé (nem volt komplikációmentes az első néhány hét). A férjem már aznap kikotyogta, hogy babánk lesz, amikor megjelent a két csík. Mit neki babona.
    előzmény:
    Andrea-1 (2)
    2008-11-11  17:17
  21. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2008. november 11. 17:173.

    Szerintem már nyugodtan vásárolj, nézelődj. Mert az utolsó hetekben már nem nagyon lesz ilyenre időd, és energiád sem sok, hogy a boltokat járd.

    Én már a 30. hétre mindent megvettem, kimostam kivasaltam és elraktam zacsiba a baba szekrényébe.

    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13
  22. 2008. november 11. 17:172.
    Én nem foglalkoztam a babonával, folyamatosan vettük meg a dolgokat, az utolsó hónapban már nem kellett vennünk semmit. De én már csak ilyen kis sajtkukac típus vagyok.
    előzmény:
    maiko (1)
    2008-11-11  17:13

Címlap

top