Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Spanyol tanulás önállóan

corinne
Létrehozva: 2011. szeptember 5. 14:42

Sziasztok,

Kérlek ajánljatok nekem olyan Spanyol nyelvtankönyvet, amely segítségével önállóan, autodidakta módon alapszintre meg lehet tanulni spanyolul. (olyat szeretnék, ami Budapesten megvásárolható)

Köszönöm a segítséget!:)
  1. 2011. szeptember 7. 11:2434.

    Lányok, miért a Colorest nyomják mindenhol, és nem a Pons-t ?

     

    Töltögettem le könyveket hanganyaggal, és kipróbáltam őket, ami most nekem kezdetnek bejött, az a Kreatív spanyol (Gaál Otto ). Sok szó, kifejezés és mondat szedet van benne, és hozzá a hanganyag, ahol egy pasi mondja a szavakat, kifejezéseket, lassan, és jól kihangsúlyozva minden szót, tudom vele mondani.

     

    Habár olvastam róla rossz kritikát. Ti ismeritek ?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 7. 08:2333.

    Nekem német könyveim vannak tőlük. (http://www.pons.hu/)

    Jók, én is szeretem.

    előzmény:
    drvia (32)
    2011-09-07  00:38
  3. 2011. szeptember 7. 00:3832.

    Igen! Bocs már észrevettem én is, hogy rosszul írtam, mert az előttem hozzászóló is rosszul írta.

     

    Amikor visszaolvastam akkor láttam, hogy nem jó, de gondoltam, biztos lesz aki kijavít mert közben kiléptem.

     

     http://www.nyelvtudas.hu/konyvek2.php

     

    Ez az!  Nagyon kedvelem a PONS igetáblázatot, mert sokat segít a ragozásban és az összes idő benne van. Nekem NÉMET--OLASZ--SPANYOL nyelven meg van és a német--spanyol nyelvkönyv is.  

    előzmény:
    Werbunga (31)
    2011-09-06  22:20
  4. 2011. szeptember 6. 22:2031.

    PONS

     

    (Aki rákeresne e Klett kiadós termékekre, azoknak: "D" nélkül!)

    előzmény:
    drvia (4)
    2011-09-05  16:18
  5. 2011. szeptember 6. 22:1130.
    Én is egyedül tanulom egyenlőre.Azt is szoktam csinálni, hogy vmilyen filmet megveszek, amihez van spanyol felirat meg beszéd is.Most még úgy nézem, hogy a szöveg spanyol, a beszéd magyar, nekem segít, meg a spanyol csatornán is vannak olyan műsorok amelyiken be tudod állítani, hogy írja alá a szöveget, ami amúgy a siketeknek van.
    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  6. 2011. szeptember 6. 21:0429.

    Nem mindig értem amit pl a TV-ben mondanak vagy ha beszélgettem valakivel, túl gyors volt akkor kértem lassabban mondja.

     

    Venezuelában pl. ha nem értettem, megkérdezték (szállodában) beszélek-e angolul?

     

    Mondtam, hogy nem beszélek angolul, hanem spanyolul, csak lassabban beszéljen mert nem értem.

     

    Attól kezdve leírták, szótagolták vagy betűzték. Nagyon aranyosak voltak. Inkább makogj velük spanyolul, mint angolul, mert az angolt nem szeretik. 

     

    gondolom a j-re gondolsz meg a ge/gi kiejtése. Meg kell szokni

     

    gente = hente

    juego = huego

     

    gimenez = himenez 

     

    Alejandro = alehandro  csak ejtsd H-nak 

     

    Nem kell túl nagy feneket keríteni neki. Vannak sokkal kacifántosabb szavak, amiket én is hetekig gyakoroltam

     

    A röhej az volt, hogy a 16-ot hetekig gyakoroltam otthon hangosan dieciséis és az 5 éves unokám egyből ki tudta mondani. 

     

    Ha tudok valamiben segíteni csak szólj szívesen segítek. 

    előzmény:
    bababetű (27)
    2011-09-06  20:31
  7. 2011. szeptember 6. 20:5028.

    Azért soha ne hagyd abba, mert nincs kivel beszélgetni.

     

    Olvasni sokat és keresni barátokat.

     

    Van barátom aki beszél olaszul és szívesen beszélgetne veled is.

     

    De vannak oldalak ahol lehet barátokat találni és gyakorolni a nyelvet. Én is egy olyan oldalról ismerem a sok Dél-Amerikai barátomat.

     

     http://www.mysofa.es/

     

     http://www .myspace.com/

     

     http://hi5.com/friend/displayHomePage .do

     

    Ezeken az oldalakon lehet találni barátokat. Igaz az első spanyol, de sok olasz van ott is és nekem is van barátom akit itt ismertem meg és olasz.

     

    Regisztrálni kell mindegyiken és megjelölhetsz bárkit és írhatsz, hogy szeretnél beszélgetni olaszul, nyelvgyakorlás céljából. 

    előzmény:
    regan (26)
    2011-09-06  20:25
  8. 2011. szeptember 6. 20:3127.

    Első ránézésre a spanyol nyelvtan nagyon hasolnít az oroszra.

     

    Az angolt is némi botladozás után magántanárral tanultam meg,saját tempómban. Szeretek intenzíven tanulni. 

     

    Egyik barátom feleségével beszélhetek majd spanyolul, ő magyarul szeretne tanulni, szóval...csak külföldön élnek most, igaz levelezni lehet. 

     

    Egyelőre a kiejtésnél tartok még, aztán jön a nyelvtan. Aztán a sok sok szótározás. Néha türelmetlen vagyok, mert teljesen ismeretlen a szó, semmit nem értek a mondatból, nem angol, na.

     

    Azért neked jól mehet, ha egyedül elboldogultál ! Értetted amit mondtak, olyan rettentően gyorsan beszélnek, néha 5 szót mond ki egyszerre. Na, meg az arabos H, az még nem megy. Na persze, kb. 2 hete vágtam bele.

    előzmény:
    drvia (25)
    2011-09-06  20:19
  9. 2011. szeptember 6. 20:2526.

    én az olaszt hagytam abba másfél év után m nem tudtam kivel beszélgetni

    :( 

    előzmény:
    drvia (23)
    2011-09-06  19:34
  10. 2011. szeptember 6. 20:1925.

    Az angol nagyon könnyű nyelvtanilag a spanyolhoz képest.

     

    A nyelvtanfolyam felejtős. Akit ismerek és tanfolyamra járt ( nem csak spanyol) semmit nem tanult a pénzéért.

     

    Ha egyedül tanul valaki sokkal jobban halad, mert azt tanulja ami az életben szükséges. Az a jó ha van olyan ismerős aki csak spanyolul beszél és nem tud magyarul, mert akkor nincs lehetőség magyarul beszélni.

     

    Amikor kint voltam Venezuelában (a barátom nem tud magyarul), nem értettem mit mond, így leírta a telefonba amit mondani akart és elolvastam. Úgy már tudtunk kommunikálni.

    1 hét alatt megszoktam és egész jól elboldogultam az országban 1 hónap alatt.

     

    Vannak itthon is ismerősök sőt az egyik barátnőm is jól beszél spanyolul, mert kint élt 15 évig Venezuelában, és van egy Kubai lány is akit jól ismerek, néha (ha összefutunk) beszélünk spanyolul, de nincs idejük és nem akarok a terhükre lenni. 

    előzmény:
    bababetű (24)
    2011-09-06  20:09
  11. 2011. szeptember 6. 20:0924.

    Köszi ! Megnézem majd őket. 

     

    Tetszik a nyelv nagyon, a lányom most kezdett tanulni spanyol nyekes osztályban. Tanulok magamtól, és vele, együtt. Coloresből tanulnak, magamnak nem vettem meg egyelőre. 

     

    Netről szedtem le anyagokat, meg nyelvtant. Az egyik spanyol tanárnője írta a spanyol nyelvtan könyvüket, az a héten lesz meg. 

     

    Meglátom meddig jutok el egyedül, a munkám miatt nehéz kimozdulni tanfolyamra, na meg .....bosszant, hogyha elmegyek, akkor a másik nem készül fel, órán makog, és nincs kész a házija...erre nincs se időm, se pénzem, akkor majd magántanár.

     

    Ez lesz az én gondom is, hogy kivel beszélgessek majd ? Az angolt tudom használni. Mese nins, be kell szerezni spanyol nyelven beszélő ismerősöket.

    előzmény:
    drvia (23)
    2011-09-06  19:34
  12. 2011. szeptember 6. 19:3423.

    Minden nap tanultam. Szavakat és a nyelvtannal a Tanuljunk nyelveket I.-II.-teljes könyvet átvettem. A III. -ast már tanár nélkül.

     

    4 hónapig telesen magamtól tanultam, de mivel a feladatokat nem tudtam leellenőrizni, így kerestem egy tanárt. Heti 1-szer 1 órában jártam hozzá 1évig. Volt házfeladat, könyvben és füzetben. Fogalmazás főleg magyarról spanyolra fordítás.

     

    A nyelvtant egész jól tudom, de beszélgetéssel gondban vagyok, mert nincs kivel beszélgetni. Olvasni jól tudok és sokat olvasok hangosan. Olaszul is tanultam, így könnyebb volt a spanyol, bár eleinte sokszor kevertem a szavakat. Főleg a sábado--sabato  vagy a számoknál a cinco--cinque / siete--sette / ocho--otto / diez--dici / veinte--venti / treinta--trenta

     

    Olvasni sokat olvasok még ma is és szavakat tanulok.

     

    Az unokám az iskolában is spanyolt tanul. Vele szoktam néha átvenni a házifeladatot.

     

    Vannak Dél-Amerikai barátaim, de az idő eltolódás miatt keveset tudok velük beszélgetni. Amikor ők fent vannak a netten én már akkor fáradt és álmos vagyok. 

    előzmény:
    bababetű (22)
    2011-09-05  23:09
  13. 2011. szeptember 5. 23:0922.
    Mennyit tanultál naponta, és meddig jutottál el egyedül ?
    előzmény:
    drvia (4)
    2011-09-05  16:18
  14. 2011. szeptember 5. 22:5621.

    Szia!

     

    A Kreatív Nyelvtanhoz mit szólsz? Én az oroszt vettem meg, 20.000 Ft, de nem kell magántanár. Mondjuk a lustaság miatt nem haladok vele. Az a legnagyobb gondom, hogy a képpel le nem írható mellékneveket, mint okos, kedves, szorgalmas... nem tudom hogy verjem a fejembe! Ha esetleg van ilyen irányú tippetek, szívesen venném! 

    idézet:
    maryy0000 (20)
    2011-09-05 22:14:22
    Ruházz fel valakit: Pl. okos Kati, szorgalmas Peti, stb. Lehetőleg konkrét személy legyen, akire tényleg igaz.
    előzmény:
    maryy0000 (19)
    2011-09-05  22:14
  15. 2011. szeptember 5. 22:2220.

    PONS 

     

    nem olcsó, de kitűnő a célra

      

    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  16. 2011. szeptember 5. 22:1419.

    Szia!

     

    A Kreatív Nyelvtanhoz mit szólsz? Én az oroszt vettem meg, 20.000 Ft, de nem kell magántanár. Mondjuk a lustaság miatt nem haladok vele. Az a legnagyobb gondom, hogy a képpel le nem írható mellékneveket, mint okos, kedves, szorgalmas... nem tudom hogy verjem a fejembe! Ha esetleg van ilyen irányú tippetek, szívesen venném! 

    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  17. 2011. szeptember 5. 22:0118.

    Sajnos itthon nagyon kevés lehetőség van.

     

    Én a  főleg  a netten olvasok -- www.univision.com ---és van pár Dél-Amerikai ismerősöm akikkel időnként beszélgetek chaten vagy msn-en. Mivel 6 óra az időeltolódás így ritkán tudok velük beszélgetni.

     

    A spanyol intézet --Cervantes-- ahol vannak programok, de egyedül nem szeretek menni és a spanyolportal.hu ahol lehet programokat találni. 

    előzmény:
    zsanna7 (16)
    2011-09-05  19:54
  18. 2011. szeptember 5. 20:0217.

    Ha tudsz angolul, akkor az alapokhoz ez az oldal is jó:

    http://www.spanishdict.com/

     

    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  19. 2011. szeptember 5. 19:5416.
    Csak egy körkérdésként:ti hol tudjátok hasznosítani a spanyolt?
    előzmény:
    zsanna7 (15)
    2011-09-05  17:56
  20. 2011. szeptember 5. 17:5615.
    Én leginkább a könyvet használtam és abba a nagyobb szöveget hallgattam így tudtam követni, de tényleg jó lett volna ha vki leellenőrzi.Van egy másik feladatmegoldós könyv, abba megvannak a megoldások, így le tudom ellenőrizni magam.Az csak nyelvtani.A címe:Correcto.
    előzmény:
    drvia (5)
    2011-09-05  16:23
  21. 2011. szeptember 5. 17:1114.

    http://moly.hu/konyvek/nagy-erika-seres-krisztina-adela-mi lan-vela-spanyol-nyelvkonyv-i

     

    Én már sok könyvből tanultam, de ez nyerte el legjobban a tetszésemet. Szerintem egyedül is boldogulni lehet vele. 

     

    Mit akarsz leginkább megtanulni? Alapvető társalgási formulákat? Vagy komolyabban is?

    előzmény:
    corinne (1)
    2011-09-05  14:42
  22. 2011. szeptember 5. 17:0413.
    Na ez szép! Spanyol óra, olasz hetek, amcsi étterem! Igazi nemzetközi összeborulás!!!
    előzmény:
    Lilla27 (12)
    2011-09-05  17:02
  23. 2011. szeptember 5. 17:0212.

    Fúú de jó! Oda én is szeretek járni.

     

    Főleg most, hogy olasz hetek vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2011-09-05  17:01
  24. 2011. szeptember 5. 16:5711.
    De akkor hol tartjátok az órákat?
    előzmény:
    Hexis (10)
    2011-09-05  16:56

Címlap

top