Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Viaszfestés

Torolt_felhasznalo_355395
Torolt_felhasznalo_355395
Létrehozva: 2005. január 30. 12:46
A viaszfestés egy 2500-3000 éves, napjainkban kevésbé közismert eljárás, de egyre többen fedezik fel újra.

Sokféle felületre alkalmazható (pl. papír, üveg, kerámia, fa, gyertya, textil, műanyag stb.) ezért a kreatív hobby-t kedvelők körében is egyre népszerűbb. Felhasználási területei: pl. otthondíszítés, ajándékkészítés, dekoráció, pedagógia(vizuális nevelés) stb. További információk, ötletek találhatók pl. a www.viaszfestobea.uw.hu honlapon is.

Ebbe a fórumba várom azoknak a hozzászólásait, tapasztalatait, ötleteit, akik ismerik és használják a viaszfestés technikáját, illetve azokét akik még nem ismerik, de érdeklődnek a téma iránt.
  1. Torolt_felhasznalo_355395
    Torolt_felhasznalo_355395
    2005. január 30. 21:558.
    30-as osztálylétszámnál a differenciált osztálymunkát javaslom. Az osztály egyik fele a viaszfestéssel foglalkozik (csoportban elhelyezve könnyen áttekinthető a pedagógus számára). A többiek más technikával dolgoznak, a következő órán cserélnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (6)
     
  2. Torolt_felhasznalo_355395
    Torolt_felhasznalo_355395
    2005. január 30. 17:127.
    hilad: Igen, ez az úgynevezett "vasalós" technika. Festés vasalóval és színes viasszal.

    fisnet: A munkához szükség van egy kisméretű, nem gőzölős vasalóra, amelynek a talpfelületén megolvasztjuk a festéket. (Létezik külön erre a célra gyártott, speciális vasaló is, használata megkönnyíti a munkát. ) Egyszerre több színt is alkalmazhatunk, a vasaló talpán megolvasztjuk a viaszt, majd rásímítjuk a felületre. A vasaló lapjával tetszőleges felületet alkothatunk, pl. a hegyével és az élével akár egészen vékony vonalakat is rajzolhatunk (pl. madár, fűszál). Ha bármit elrontottunk a vasalóval újra felolvaszthatjuk a képen a viaszt. Ajánlott kifejezetten ehhez a technikához készült viaszfestéket használni, mert más viaszalapú készítményekben esetleg előfordulhatnak mérgező adalékok.

    petunia: Rövidesen lesz bemutatkozó oldalam is, de a honlapon is sok információhoz lehet jutni: a viaszfestés eredete, története, képek alkotása lépésről lépésre, eszközök és használatuk, tanácsok pedagógusoknak stb.

    valaki, mamaszíta: érdekel, hogyan használták ezt korábban, írjátok le saját tapasztalataitokat is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2005. január 30. 15:396.
    Én még nem hallottam róla, de érdekelne. Ha visszaemlékszel, hogy oldottátok meg hogy sok gyerek , mondjuk 1-2 vasalóval? És gondolom nem speciális vasalótok volt akkoriban még.
    30 gyerekkel egy óra alatt lehet kezdeni valamit ezzel a technikával?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_849325 (4)
     
  4. 2005. január 30. 15:385.
    Tudom, kicsit off, de szerintem sokkal nyerőbb lenne a topic, ha lenne egy bemoldalad, rajta néhány képpel. . . .
    Ez csak egy klikkelés lenne az erre járóknak, a honlapodra sokkal kevesebben fognak ellátogatni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355395 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_849325
    Torolt_felhasznalo_849325
    2005. január 30. 14:454.
    Én ismerem ezt, de 15 éve nem csináltam. Álltalános iskolában, kézimunka órán tanultuk, nagyon szerettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. január 30. 14:223.
    Szia
    Ez a vasalós technika?
    A hobbiboltos mutogatta nekem a múltkor.
    A tv. -ben láttam egy nőt aki ezzel a módszerrel festett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355395 (1)
     
  7. 2005. január 30. 13:282.
    szia!
    nekem fogalamam sincs, mi az a viaszfestés. elmeséled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_355395 (1)
     

Címlap

top