Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés

Torolt_felhasznalo_294785
Torolt_felhasznalo_294785
Létrehozva: 2005. február 2. 11:04
Hello...

Ifjú lakberendezőként... szeretnék érdeklődni... :)) Kinek mi a véleménye... szakámról... tapasztalatok...stb... pussz
  1. 2021. július 4. 22:3884.

    Sziasztok!
    Egy érdekes, új projektbe kezdtem nemrég. Nem tudom ismeritek-e a 'Tiny House' mozgalmat, idehaza nem nagyon vannak követői, de ehhez kapcsolódik.
    Egy olyan lakókörnyezetet szeretnék kialakítani és kipróbálni, ami minimális térben maximális funkcionalitást biztosít. Ehhez keresek belsőépítészeti és design ötleteket, hasonlóan, mint ahogy például egy garzont is berendeznél. Helytakarékos, funkcionális bútorok, tárolók és hasonlók érdekelnek főleg, de külső opciókat is szívesen veszek! Péládul, ha van valaki, aki konténerházban élt egy ideig, vagy sokat járt lakókocsival, vagy hasonló!
    Köszi és pusszancs!

  2. Torolt_felhasznalo_700736
    Torolt_felhasznalo_700736
    2009. július 22. 15:2583.

    Kedves Fórumozók!

    Debrecenben két lakberendező-képző iskoláról tudok. Az egyik egy 2 éves az Inform-Team szervezésében a Bethlenben, a másik a 2007Kapos Kft szervezésében 9 hónapos a Tímáron. Tud valaki segíteni, hogy melyiket válasszam szeptembertől? Nagyon fontos!!!! Köszönöm! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_594695
    Torolt_felhasznalo_594695
    2009. január 27. 19:0682.

    Sziasztok!

     A véleményeteket szeretném kérni: Szerintetek mivel lehet feldobni egy gyerelszobát?

    A falak zöldalmazöldek, a bútorok sötétbarna fából vannak és rusztikus hatásúak, egyszóval inkább elegáns, letisztult, mint sem kicsapongó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_462781
    Torolt_felhasznalo_462781
    2006. június 7. 11:0981.

    Szia Ioma!

    Itthon nem az az általános, hogy kihívás van X összegért, hanem inkább, hogy találkozik veled a lakberendező (természetesen elsősorban az otthonodban jó, ahol tudtok beszélgetni. Te informálódsz a szolgáltatásairól, árairól (ha előtte ezt nem találtad mondjuk a honlapján, mert ma már azért neten keres az ember először :D), határidőkről. Ő pedig rengeteg információt tud rólad, az igényeidről, a lehetőségeidről "beszerezni".
    Ez a találkozó mindkettőtöknek előnyös és akiket én ismerek, azok ezért a találkozóért nem kérnek pénzt. Se ötletek, se tervek, semmi más nem cserél gazdát, mint infó.

    Tudok olyan lakberendezőt, aki az általad kiválasztott helyiség ötlettervét ingyen megcsinálja és, ha tetszik, látsz benne fantáziát, akkor indul a munka és persze a tarifaszámláló is. Érdemes előzetesen tisztázni, hogy ki, mit vállal...és mennyiért.

    Vannak olyan építész irodák is, ahol van helyben lakberendező vagy alvállalkozó lakberendező, akinek a munkáját (ha az építész irodán keresztül bízod meg) kedvezményesen veheted igénybe.

    Ez az itthoni helyzet...ahogy én ismerem.

    előzmény:
    loma6 (75)
    2005-04-25  10:29
  5. Torolt_felhasznalo_897856
    Torolt_felhasznalo_897856
    2006. Április 11. 05:4280.
    Sajnos, a rendszerben nem lehet szerkeszteni az üzenetemet, ezért itt fűzöm hozzá: a honlapon több más házépítéssel s lakberendezéssel foglalkozó könyvet is kínálok eladásra, s persze sok más egyebet (főként szépirodalom). Az oldal (feltételezem) zömmel női látogatói miatt megemlíteném (s bocsánat a laptulajtól, ha ez tárgyon kívüli): pár száz szakácskönyv is szerepel köztük.
  6. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 27. 22:0079.
    Szia nem gond , megkaptam a privit, es vissza is valaszoltam neked :-))
    előzmény:
    loma6 (77)
     
  7. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 25. 18:0778.
    Hello Buku!
    Természetesen használható ötleteket adtál!!! Szuper, hogy látatlanban ennyit tudtál ötletelni :-)
    Másik szobánál már nehéz a paraméterezés, mert "akadályok" vannak benne: oszlop, kanyar stb. Amíg nem tudok neked rajzot küldeni, addig halasztani kell az ügyet :-( Sajnos.
    A férjem is örült az ötleteidnek! Tegnap séta közben átrágtuk magunkat az ötleteden és még újabbakat is szült :-)
    Jelentkezem majd.
    Köszi mindent, pusz
    Nyusz
    előzmény:
    Buku (74)
     
  8. 2005. Április 25. 15:4777.
    Elnézést Kiscicus, de válaszomat véletlenül priviben küldtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756340 (76)
     
  9. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 25. 10:5976.
    Szia

    En a "kint " szot hasznalnom, mert tenyleg kint elek, es nem otthon hol sajnos kellene :-(

    Es ezzel az is tarsul, hogy "kint " is kulfoldi vagyok, meg "otthon " is kulfoldi :-(

    Szerintem egyszer eleg egyet kihivni es te elmondod hogy mit akarsz es hogy akarod. Mielott kihivsz valaki kerdezz ra, hogy milyen regen dolgozik a szakmaban, es hogy hol tanulta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ebben semmi rossz nincs, es arra is kerdezz ra " mert jo elore tudni", hogy neked hogyan kell fizetni es mennyit, Pl en egy orara megyek ki es csak annyire kerek fizetseget. Bemutatom magam, megkerdezem a kerdeseket, jobban megismerem az ugyfeleimet, szetnezek a lakasban mert az segit hogy megtudjam milyen is az ugyfel es hogy mit szeret stb adok par otletet es bemutatom hogy miket terveztem mar kepekkel, tervrajzokkal, igy az ugyfel latja hogy milyen volt a munkam. Es utanna varom hogy az ugyfel jelentkezzen nalam, ha o ugy gondolja hogy szimpi voltam, es tetszett a munkam akkor ok jelentkeznek es akkor utanna beszelunk tobbrol

    Tehat en elso 1 ora utan nem fogok tervrajzokat gyartani, :-)

    Ezert is irtam neked hogy vedd fel a kapcsolatott tobb emberrel, es nyugodtam kerdezz kerdeseket.
    Mert mindenki mashogy csinalja :-)

    előzmény:
    loma6 (75)
     
  10. 2005. Április 25. 10:2975.
    Sziasztok!
    Kiscicus köszi a válaszod. Az hogy Te "kint" élsz, az azt is jelenti, hogy nem ismered a magyarországi viszonyokat. (ne haragudj, de én pl. nagyon nem szeretem a "kint" élek szót, mert külföld van nyugaton és keleten is! Mi ugyebár most egy EU-ban élünk a nyugatiakkal, ha nem is érezni) Pl. ha én kihivok egy lakberendezőt egy beszélgetésre mondjuk 10 ezer Ft-ért az egy dolog. Nem hinném, hogy ilyen kihivásokból megtudna valaki élni. Pl. ott derül ki, hogy ő egészen másként látja a dolgot és én is. Hányszor és hányat kell kihivni valakit, hogy az ötleteit megfogadjam? Nem drága ez egy kicsit. Azt elhiszem, hogy a lakberendező tanult és tudja amit csinál (én persze nem tudhatom, mikor nem ismerem, mennyire tudja a dolgát!). Engem is azért fizetnek, mert tanultam a szakmám, de a tapasztalatom se kutya.
    Tehát Magyarországon még azért nem igy müködnek a dolgok. Hogy sajnos vagy nem azt majd meglátjuk.
    Ezért szerettem volna azokkal beszélgetni, akik már igyénbe vettek lakberendezőt.
    Pl. Nálatok ott "kint" honnan tudják, hogy ha kihinak valakit az milyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756340 (72)
     
  11. 2005. Április 23. 10:5374.
    Hali!
    Remélem valamit fel tudsz használni a leírtakból. Így a neten ismeretlenül, látatlanba ennyit tudtam lendíteni az ügyön.
    Ha gondolod próbálkozhatunk másik szobával is.
    Paraméterek???????
    üdv. : Buku
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (70)
     
  12. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 22. 20:5973.
    ugy latom hogy megis kaptad ra a valaszt :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (71)
     
  13. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 22. 20:5772.
    Szia

    Nem sertettel meg :-)

    ES megkaptam a prividet is.
    Igazad van hogy nem magyarorszagrol irok, kint elek es kint is tanultam a szakmat.

    Nalunk "itt" ugy van hogy van egy "kihivasi koltsegunk". Tegyuk fel 10 ezer forint. Ezt neked ki kell fizetned de ebben meg nincs tervrajz, ez csak elbeszelgetes es megnezese a lakasodnak. Ez alltalaban 1 oras munka. Ez utan te dontod el hogy milyen mennyisegben szeretned a lakberendezot felhasznalni- ha irhatom igy.
    Lehet ez + 2 ora tanacs adas is, de ilyenkor nincs tervrajz, csak otlet adas.
    Ha gondolod hogy te magad megtudod csinalni a szobadat ugy hogy csak abban kell a segitseg hogy a butorokat hova tedd akkor eleg ha kihivsz valakit 1-2 orai tanacs adasra!!!!

    Irtad hogy a lakas rendezese az nem nagy ugy, :-) de azert mi ezt 3-4 evig tanuljuk:-)))))

    A clientes-en = ugyfelt ertettem.

    es az 1. 20 scaleben pedig 1. 20 nezesben rajzolunk. :-)

    előzmény:
    loma6 (68)
     
  14. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 22. 17:2271.
    Hello!
    Kérdés van, már feltettem az 56. és 59. hozzászólásnál.
    üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756340 (66)
     
  15. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 22. 17:1170.
    Hello Buku!
    Szipi szupi vagy! Mindent köszönök, most éppen rajzolgatok. . .
    Jó kis asztalost találtam, így a kivitelezés nem okoz majd gondot. Természetesen a megvalósulásról majd beszámolok, akármi is lesz és akármikor :-O
    Van kedved nehezebb szobával is foglalkozni?!?
    Milyen kis telhetetlen vagyok.
    Még egyszer nagyon köszönöm.
    üdv
    Nyusz
    előzmény:
    Buku (64)
     
  16. 2005. Április 22. 11:1669.
    Hali!

    Szerintem ha te lakberendezőkről szeretnél tájékozódni, akkor lapozgass fel néhány magyar lakberendezési lapot. Az ott megjelenő lakásoknál feltűntetik az azt készítő lakberendező nevét. Ha valamelyik elnyerte a tetszésed, hozzád közel áll, keresd meg az adott lakberendező honlapját(www. lakberendezes. lap. hu), vagy másik újságokban egyéb munkáit.
    Szerintem ez a legegyszerűbb modja a keresgélésnek. Ha arra vársz, hogy itt a fórumon jelentkezik valaki, aki már dolgoztatott lakberendezővel, nem biztos, hogy megszerzed az általad áhított infókat.
    Bár ki tudja. Sok sikert.
    előzmény:
    loma6 (65)
     
  17. 2005. Április 22. 11:0768.
    Szia Kiscicus!
    Azt hiszem félreértettél. A lakberendező (talán igy a legrövidebb megnevezni) igénybevétele nálunk még nem annyira elterjedt. A topicban pont a tapsztalatokról szerettem volna, ha beszélgetnénk. Honnan tudjam, hogy ki az aki nekem kell? Egyáltalán hová forduljak? Erre mondják, hogy a lakberendezői egyesület, vagy szövetséghez akik állitólag garanciát vállalnak. Azt én is úgy értettem, hogy kijön az illető 20 kérdést feltesz stb. és utána hoz egy tervet. Én is természetesnek tartom, hogy ő ezzel dolgozott, tehát én fizetek. Ha tetszik, ha nem enyém lesz a látvényterv. Ha akarom elfogadom, ha akarom nem. Szeretnék egy olyan véleményt hallani, aki már igénybevett egy lakberendezőt, mi a tapasztalata stb.
    Azt hiszem értesz engem?
    Nem lakberendezőt keresek, hanem olyan valakit, akiről tudom, hogy nekem jó. A mai világban mindenki ad referenciákat, egy lakás átrendezése elvileg nem nagy ügy (csak nekem az!) referenciákat pedig ismerösőktől lehet kapni. Gondoltam ez a topic segit. Ha nem, hát nem!
    Ne érts félre. Amúgy két szót nem értettem a hozzászólásodban (clientes, és 1. 20 scaleben) ebből viszont arra következtetek, hogy nem M. O. -n élsz. Akkor viszont a magyar viszonyokat (az átlagost) nem ismered. Bocs nem akartalak megsérteni, csak rögzitettem a tényt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 21. 21:0467.
    Szia Loma6

    Bocsi de nem tudtam megallni hogy ne valaszoljak a kerdesedre.

    Lakberendezo, olyan nincs / vagyis nem szabadna lenni hogy kihivsz egy lakberendezot fizetsz es utanna meg elegedetlen vagy mert amit "hozzott"az neked nem tetszett!!!

    Eloszor is 90%-ban amikor mi atrendezlunk egy hazat, vagy egy szobat, ez lehet furdoszobatol egeszen a padlasig, mindegy, a clientesnek az eredeti butorait hasznaljuk!!! Legtobbszor mi abban adunk tanacsot hogy mit hova tegyenek, milyen szonyeg /vagy parketta lenne jo, milyen szinure kellene atfesteni a szobat, es igy tovabb!
    Ezeket mind elkell hogy mondja neked egy igazi es becsuletes lakberendezo. Es megkerdezzen toled legalabb 20 kerdest mint pl, - milyen szineket szeretsz, mi az otleted, milyen a stilusod ( amit egy lakberendezo mar amugy is lat a lakas tobbi reszen. ) VAgyis ha a te stilusod klasszikus epites es rendezes, feher falak, sok uveg, stb. akkor termeszetes hogy pl en nem fogok neked kialakitani egy haloszobat piros szinel es sok ikeas butorral

    De ezen kivul rengeteg kerdes van meg.

    A legfontosabb az hogy amikor beszelsz egy lakberendezovel es elmondasz neki mindent hogy neked MI az Otleted( vegul is a te hazad es te fogsz ott elni) akkor utanna mielott a munkak elkezdodnenek a lakberendezo koteles neked adni egy tervrajzot a lakasrol v a szobarol, es e mellett pedig egy masik tervrajzot ahol pontosan latod a szobadat mintha egy fenykepet nezni es minden levan rajzolva 1. 20 scaleben.
    Tehat nelkuled o nem csinalhat semmit!!!!!!!!
    Bocs hogy ilyen hosszura sikerul de ez egy olyan tema amirol rengeteget lehet beszelni.

    előzmény:
    loma6 (61)
     
  19. Torolt_felhasznalo_756340
    Torolt_felhasznalo_756340
    2005. Április 21. 20:5366.
    Sziasztok

    En lakaberendezonek -es belso epitesznek tanulok ( tanultam)H
    Ha valami kerdesetek van szivesen valaszolok ra akar priviben is :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. Április 21. 18:4265.
    Igazad van, de én még azt is eltudnám képzelni, hogy tapasztalatcserét folytatnánk arról, hová melyik lakberendezőhöz kell menni. Mi az amit érdemes kérni, mire kell figyelni. Ha orvoshoz megyünk akkor is tájékozodunk előtte stb. Sajnos az a tapasztalatom, hogy lakberendezőböl nagy a kinálat, tehát ők ajánlják magukat. De mi mint felhasználok nem tudom milyen alapon válogassunk. Nálunk még nem annyira megszokott, hogy lakás berendezéshez, vagy átalakitáshoz lakberendezőt vegyünk igénybe. Én ezért is jöttem ebbe a topicba. Ajánlatokat kaptam, de szeretném tudni kinek milyenek a tapasztalatai. Viszont úgy vettem észre erre senki nem válaszol.
    előzmény:
    Buku (63)
     
  21. 2005. Április 21. 17:5864.
    Az előzőt folytatnám. valamit elnyomtam és elküldtem félig megírtan. Szóval azt az 50 cm-t kihasználva ilyen mélységű szekrény építhető.
    Ebben a helyzetben a kiságy csak az ágyatok lábrészénél helyezhető el. Igaz, hogy így csak beugrani lehet az ágy ablakhoz közelebbi oldalára, de ez átmeneti, úgyhogy talán nem okoz gondot arra a rövid időre.
    A számítógépasztalt a Ny-i, és É-i fal találkozásához raknám. Ide célszerű csináltatni. Adott méretre egy sarokasztalt. Itt azért is lenne jó helye, mert ablak közelében van. A fal dekorálása pedig már saját igény szerint intézhető. Azt írtad, hogy a FSszerint tükör nem kerülhet az ággyal szemközti falra, de teheted a K-ire. A fotók pl. az ágy fölé, vagy a függöny milyenségétől függően a két ablak között is jól mutatnának, kerülhetnek az ággyal szembe. Így mindig ezekre ébredhetnétek. :-)
    Így látatlanba kb. ezeket tudom ajánlani.
    Remélem van olyan ami elfogadható, vagy megszívlelendő a számodra.
    Sok sikert. Üdv. : Buku
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (59)
     
  22. 2005. Április 21. 17:4363.
    Helló!

    Ha mindent összevetünk, : adottságok, kívánságok, FS, akkor a használható megoldás valami olyasmi:
    Ugye az ágy kizárásos alapon a K-i falra kerülhet. A falszélesség 3. 10m, az ágyatok(leendő) 1. 80m széles. Az ágyat fejrésznél a falhoz tólva, a fal közepére kellene tenni, hogy mindkét oldalon megközelíthető legyen, és mindkét oldalán legyen éjeliszekrény. Ez azt jelenti, hogy a két oldalon 65-65cm marad. Szerintem ide kéne a tárolókat helyezni. Oszlopszerű szekrényekre gondoltam, amik a plafonig érnének. Ezeknek az aljában lehetne éjeliszekrényt kialakítani. Azt írtad, hogy az ablakok az É-i falon a saroktól 50 cm-re vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (59)
     
  23. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 20. 09:4762.
    Hello!
    Én is vhogy így képzelném: ötleteljen, tervezzen (velem együtt), míg elégedett nem vagyok (itt a fizetés ideje), azután meglátjuk, hogy ki fogja kivitelezni. Lehet, hogy senki egy jó darabig, mert elvitte a tervezés a pénzt :-)) Szerintem a tervezés után egy újabb szakasz következik, amelybe beszállhat a lakberendező is, de nem biztos, hogy ő lesz a legjobb ajánlattevő. . . Nekem pl. már bevált, jól dolgozó és "olcsó" asztalosom van, minek cseréljem le?!?
    Saját tapasztalat DE csak konyhabútor tervezés terén (alakul már gardrób és fürdőszobabútor téren is az ügy) : van, aki pénzt kér a tervezésért, ötletelésért (úgy vettem észre a megrendelés is kevés náluk általában); a legtöbb helyen akár maszek, akár áruház, az ajánlatkérő elgondolásait keresztezik a sajátjukkal + mi egyáltalán a lehetőség, ezt látványtervezik, árazzák és ha tetszik, akkor mehet a móka. Ebben végül is a saját ötleteid is benne vannak + sok már a tervezőprogram is, ami segít a látványkészítésnél.
    Gondolom ez a rendszer egész lakás áttervezése esetén nem működik (bár itt is benne lehet a saját ötlet, de itt vszleg nem működik egy standard program, séma), de én lakberendezői/tervezői feladatnak gondolom pl. egy egyedi bútor-bútorrendszer megtervezését is és itt talán érvényesülhet a fent említett tervezési rendszer.
    Addig is talán mi is ötletelhetünk egymásnak, ha egész lakásra nem is, bár ha emilkén átjön az alaprajz, miért is ne?!? Több szem többet lát alapon, csak úgy :-))) - mondjuk ki bátran - laikusként.
    előzmény:
    loma6 (61)
     
  24. 2005. Április 19. 17:4361.
    Helló!
    Hát látom nemigen müködik úgy a topic ahogy elképzeltem. Én pl. pont ezért nem merek lakberendezőt megbizni. És mi van akkor, ha nem felelünk meg egymásnak, azaz az első találka után hoz valamit, ami nekem nem tetszik. Ő dolgozott én fizetek és elégedetlen vagyok. Akkor ujabb valakit keresek és ez igy megy ameddig pénzem van? Én pl. olyasmire is gondoltam már, hogy elküldöm a lakásom alaprajzát egy lakberendezőnek és ő áttervezi esetleg saját ötleteit beleteszi és én fizetek, aztán vagy elfogadom vagy nem. Viszont azt látom, hogy legtöbben hoznák a csapatot és mindent csinálnának én fizessek és legyek elégedett. Szóval hogy is van ez? Pl. kinek van tapasztalata lakberendezővel, hogy csinálta mint csinálta érdemes stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top